Archiwum wiadomości z dnia: 2020-05-17

 EVANDER HOLYFIELD: MÓJ SYN MOŻE BYĆ LEPSZY ODE MNIE

Jedyny w historii czterokrotny czempion wagi ciężkiej, 57-letni Evander Holyfield szykuje się do powrotu na ring i ma nadzieję na trzecią walkę z Mike'em Tysonem, którego nadchodzący powrót narobił sporego zamieszania. Dwukrotny pogromca Tysona (Holyfield poskromił Mike'a w 1996 i 1997 roku) znalazł też czas na dobre słowo na temat swojego syna, rywalizującego w wadze junior średniej Evana Holyfielda (4-0, 3 KO).


CHISORA: KLICZKO WCIĄŻ MÓGŁBY NAMIESZAĆ W WADZE CIĘŻKIEJ

W lipcu mieliśmy zobaczyć planowane pierwotnie na 23 maja starcie Aleksandra Usyka (17-0, 13 KO) z Dereckiem Chisorą (32-9, 23 KO). Nowej daty wciąż jednak nie znamy i wygląda na to, że walka może odbyć się poza Wyspami. Tymczasem Chisora pozostaje skupiony (tak przynajmniej twierdzi) na Usyku i nie martwi się sparingami Ukraińca z jego rodakiem - byłym czempionem Władimirem Kliczką.FURY vs JOSHUA NA BLISKIM WSCHODZIE? NOWE, SZOKUJĄCE WĄTKI

Jak pisaliśmy niedawno, irlandzki boss narkotykowy Daniel Kinahan jest jedną z kluczowych postaci związanych z próbą organizacji walki Anthony Joshua vs Tyson Fury na Bliskim Wschodzie. Teraz poznaliśmy więcej szczegółów. Okazuje się, że do miana nowego, wielkiego gracza na bokserskim rynku może kandydować kolejny kraj rządzony przez naftową arystokrację - Bahrajn.SHANNON BRIGGS BLISKI WALKI Z MIKE'EM TYSONEM?

Były mistrz świata wagi ciężkiej, Shannon Briggs twierdzi, że znalazł inwestorów chętnych na zorganizowanie jego walki pokazowej z jednym z najsłynniejszych czempionów królewskiej dywizji - Mike'em Tysonem, który niedawno ogłosił powrót do boksu. Pojedynek miałby służyć zebraniu pieniędzy na budowę gymu w nowojorskim Brownsville, skąd pochodzą 48-letni Briggs i 53-letni Tyson.DYREKTOR TVP SPORT: WERDYKT SZPILKA - RADCZENKO TO BYŁ SKANDAL

- Cała Polska to widziała i cały czas uważam, że to był skandal, może nie tak wielki jak potem została rozpętana burza, natomiast Artur Szpilka zdecydowanie tę walkę przegrał. Moim zdaniem trzema punktami, ale przegrał. To nie było tak, że to największy skandal w historii boksu, bo tych skandali było zdecydowanie więcej, natomiast tutaj nawet wskazanie na remis byłoby mocno naciągane. To zdecydowanie się nie sprawdziło i będziemy rozmawiać z Andrzejem Wasilewskim i będę się też mocno starać o to, żeby jednak zrezygnować z tego pomysłu z sędziami austriackimi - mówi w rozmowie z BOKSER.ORG Marek Szkolnikowski, dyrektor TVP Sport, z którym porozmawialiśmy na najważniejsze tematy związane z polskim boksem. Serdecznie zapraszamy do wysłuchania półgodzinnej rozmowy z szefem sportu w Telewizji Publicznej.