Archiwum wiadomości z dnia: 2020-01-11

 
HRGOVIĆ NIE ODPUSZCZA IGRZYSK, WYSTĄPI W MISTRZOSTWACH CHORWACJI

Brązowy medalista igrzysk w Rio, Chorwat Filip Hrgović (10-0, 8 KO) mocno puka do drzwi ścisłej czołówki wagi ciężkiej w boksie zawodowym, ale w tym roku chce również wystartować w igrzyskach w Tokio i spełnić swoje marzenie o olimpijskim złocie. By dostać się do kadry Chorwacji pójdzie drogą, którą poszedł m.in. Mateusz Masternak i wystartuje w mistrzostwach kraju.
UWAGA - TALENT! XANDER ZAYAS

- Kiedy podpisywałem zawodowy kontrakt w wieku szesnastu lat, obiecałem mamie, że skończę szkołę średnią. Taka była nasza umową - mówi Xander Zayas (2-0, 2 KO), jeden z najciekawszych obecnie prospektów, który dziś w nocy stoczy trzeci zawodowy pojedynek.


JESSE HART CHCE POMŚCIĆ HOPKINSA I MOCNO ZBIĆ SMITHA JR

Jesse Hart (26-2, 21 KO) dwukrotnie atakował pas WBO kategorii super średniej i w obu przypadkach przegrywał minimalnie na punkty, zbierając dobre recenzje. Dziś w nocy spotka się z być może największym puncherem wagi półciężkiej Joe Smithem Jr (24-3, 20 KO) i ewentualna wygrana przybliży go do trzeciej mistrzowskiej szansy, już w nowym limicie.

USYK CZEKA NA RYWALA, NAJBARDZIEJ MOŻLIWA WALKA Z PARKEREM?

Obowiązkowy pretendent WBO, Aleksander Usyk (17-0, 13 KO) czeka na decyzję mistrza świata IBF, WBA i WBO Anthony'ego Joshuy (23-1, 21 KO), który może zwakować pas, by bronić tytułu IBF w walce z Kubratem Pulewem (28-1, 14 KO). W tej sytuacji Usyk stoczyłby pojedynek o wakujący tytuł z Josephem Parkerem (26-2, 20 KO). Wciąż możliwa jest marcowa walka Ukraińca z Dereckiem Chisorą (32-9, 23 KO), ale w jej stawce nie znalazłby się pas.