USYK CZEKA NA RYWALA, NAJBARDZIEJ MOŻLIWA WALKA Z PARKEREM?

Redakcja, Sky Sports

2020-01-11

Obowiązkowy pretendent WBO, Aleksander Usyk (17-0, 13 KO) czeka na decyzję mistrza świata IBF, WBA i WBO Anthony'ego Joshuy (23-1, 21 KO), który może zwakować pas, by bronić tytułu IBF w walce z Kubratem Pulewem (28-1, 14 KO). W tej sytuacji Usyk stoczyłby pojedynek o wakujący tytuł z Josephem Parkerem (26-2, 20 KO). Wciąż możliwa jest marcowa walka Ukraińca z Dereckiem Chisorą (32-9, 23 KO), ale w jej stawce nie znalazłby się pas.

TRENER JOSEPHA PARKERA O TAKTYCE NA WALKĘ Z ALEKSANDREM USYKIEM >>>

- Walka z Chisorą o pas nie jest możliwa. Jeżeli natomiast WBO nakaże pojedynek o wakujący tytuł, to  Aleksander będzie oczywiście o niego walczył, a najwyżej notowanym zawodnikiem po Aleksandrze jest Joseph Parker (numer dwa rankingu WBO wagi ciężkiej - przyp.red.) - powiedział współpromujący ukraińskiego wirtuoza Aleksander Krasiuk.

- Usyk zmierzy się z Joshuą. Pytanie tylko, czy stanie się to w następnej walce czy po starciu Brytyjczyka z obowiązkowym pretendentem IBF, czyli z Pulewem. Czekamy na decyzję Joshuy. Brytyjczycy i Bułgarzy poprosili o danie im czasu na negocjacje do końca stycznia - dodał człowiek Usyka.

Trener Josepha Parkera, Kevin Barry zdradza już szkic planu taktycznego na ewentualną walkę z Usykiem (link powyżej) i wygląda na to, że staje się ona coraz bardziej realna, choć promotor Derecka Chisory, David Haye przekonuje, iż federacja WBO może zgodzić się na mistrzowską walkę Chisora vs Usyk. Do końca stycznia wszystko powinno być już całkowicie jasne, natomiast to, że Ukrainiec weźmie w tym roku udział w starciu o tytuł, jest niezwykle prawdopodobne.