JESSE HART CHCE POMŚCIĆ HOPKINSA I MOCNO ZBIĆ SMITHA JR

Jesse Hart (26-2, 21 KO) dwukrotnie atakował pas WBO kategorii super średniej i w obu przypadkach przegrywał minimalnie na punkty, zbierając dobre recenzje. Dziś w nocy spotka się z być może największym puncherem wagi półciężkiej Joe Smithem Jr (24-3, 20 KO) i ewentualna wygrana przybliży go do trzeciej mistrzowskiej szansy, już w nowym limicie.

30-latek z Filadelfii nie ukrywa nawet, że jego wielkim idolem, a teraz mentorem, jest legendarny "Kat" - Bernard Hopkins. A to przecież Smith Jr wyrzucił Hopkinsa poza ring pod koniec 2016 roku i wysłał na sportową emeryturę. Dziś dawny champion radzi Hartowi, jak pokonać bombardiera z Long Island. A Jesse ma nadzieję, iż uda mu się pomścić swojego idola, z którym po raz pierwszy rozmawiał... w 1996 roku, gdy miał siedem lat. Z "Katem" przedstawił go ojciec Eugene "Cyclone" Hart, który boksował w wadze średniej.

- Gdy widziałem te ciosy Smitha, odczuwałem taki sam ból jak Bernard. Teraz chcę naprawdę zranić Smitha. Nie jest przecież tajemnicą, jak bliskie relacje mam z Bernardem Hopkinsem. Jego trenerem był Bouie Fisher, który trenował również mojego tatę. Oglądałem jego walki, a gdy pokonał Felixa Trinidada, został moim bohaterem. Był zresztą bohaterem całej Filadelfii. Dlatego prosząc o walkę ze Smithem nie chodziło mi o pieniądze czy ranking, ja po prostu chciałem się z nim zmierzyć - nie ukrywa Hart, który w swoim debiucie w wadze ciężkiej wypunktował w połowie czerwca Sullivana Barrerę. A przecież ten sam Kubańczyk wygrał wcześniej na punkty ze Smithem.

- Od grudnia 2016 roku nie myślałem o niczym innym jak właśnie o tym zestawieniu. Traktuję tę walkę bardzo osobiście. Tu chodzi nie tylko o mnie, ale o całą rodzinę i mojego starszego brata Bernarda. W wadze półciężkiej czuję się znacznie mocniejszy - dodał Hart.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Gazun
Data: 11-01-2020 23:54:09 
W wadze półciężkiej
 Autor komentarza: t4b4x0
Data: 12-01-2020 00:27:32 
Jezeli Hart nie wylapie jakiegos farfocla to pewnie to gladko wygra, Smith jest troche ograniczony.
 Autor komentarza: pawel21g
Data: 12-01-2020 09:58:10 
@up

Moze i jest, ale wczorajsza walka pokazała kto jest bardziej ograniczony.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.