ELIN CEDERROOS ZUNIFIKOWAŁA TYTUŁY IBF I WBA W ATLANTIC CITY

Redakcja, Informacja własna

2020-01-11

Szwedka Elin Cederroos (8-0, 4 KO) zrujnowała plan Alicii Napoleon-Espinosy (12-2, 7 KO), która chciała zunifikować tytuły wagi super średniej i stanąć do walki z Claressą Shields. Tymczasem na gali Shields vs Habazin w Atlantic City jednogłośnie przegrała z mistrzynią IBF, tracąc przy tym tytuł WBA.

Walka była zacięta i wyrównana, obie zawodniczki dysponowały mocnym uderzeniem i dobrą odpornością, nie zabrakło również ciekawych rozwiązań czysto bokserskich. Już w pierwszej rundzie Napolen-Espinosa trafiła soczystym lewym sierpowym, ale w drugim starciu sama przyjęła podobną bombę z lewej ręki, po której była liczona. Zdołała jednak przetrwać i ruszyła do odrabiania strat.

Szczególnie udana dla ''Cesarzowej'' była runda siódma, w której co chwila trafiała prawą ręką. W pozostałych starciach nie zdołała jednak osiągnąć wystarczającego sukcesu. Silna Cederroos prezentowała oparty na podstawowych elementach i skuteczny boks, który sprawił, że walka wymknęła się faworyzowanej Amerykance z rąk. Po ostatnim gongu wszyscy sędziowie punktowali pojedynek dla Szwedki - trzy razy 95-94.