Archiwum wiadomości z dnia: 2020-01-03

 
HERRING ZGODZIŁ SIĘ NA WALKĘ Z FRAMPTONEM W BELFAŚCIE

Wygląda na to, że Carl Frampton (27-2, 15 KO) stanie w tym roku przed szansą zdobycia tytułu mistrza świata w trzeciej kategorii wagowej. Jak ujawnił współpromujący w USA Framptona Bob Arum, na walkę z byłym mistrzem wagi super koguciej i piórkowej zgodził się obecny czempion WBO wagi super piórkowej - Jamel Herring (21-2, 10 KO).

JOE JOYCE CELUJE W WALKI Z ADAMEM KOWNACKIM I DANIELEM DUBOIS

Menadżer wicemistrza olimpijskiego Joe Joyce'a (10-0, 9 KO), Sam Jones po raz kolejny (robił to już m.in. w marcu zeszłego roku) zgłasza kandydaturę swojego podopiecznego do walki z Adamem Kownackim (20-0 15 KO), który wystąpi 7 marca podczas gali w Nowym Jorku. Joyce miał 11 stycznia walczyć z Marco Huckiem, ale Niemiec złamał rękę. W tej sytuacji Brytyjczyk dąży do starcia z Polakiem, a także celuje w walkę z potężnym rodakiem - Danielem Dubois (14-0, 13 KO).
SKŁAD KADRY USA NA OSTATNI OBÓZ PRZED OLIMPIJSKĄ SELEKCJĄ

Kadra USA w boksie olimpijskim zaczyna jutro ostatni obóz przed ostateczną selekcją zawodniczek i zawodników, którzy wystąpią w turniejach kwalifikacyjnych do igrzysk w Tokio. O wynikach selekcji zadecydują zarówno obserwacje trenerów podczas obozu w Ośrodku Olimpijskim w Colorado, jak i podczas turnieju Strandżata w Bułgarii, w którym amerykańska kadra rozpocznie rywalizację 19 stycznia (w Bułgarii wystąpią także m.in. Polacy).