JOE JOYCE CELUJE W WALKI Z ADAMEM KOWNACKIM I DANIELEM DUBOIS

Menadżer wicemistrza olimpijskiego Joe Joyce'a (10-0, 9 KO), Sam Jones po raz kolejny (robił to już m.in. w marcu zeszłego roku) zgłasza kandydaturę swojego podopiecznego do walki z Adamem Kownackim (20-0 15 KO), który wystąpi 7 marca podczas gali w brooklyńskiej Barclays Center. Joyce miał 11 stycznia walczyć o tytuł mistrza Europy z Marco Huckiem, ale Niemiec złamał rękę. W tej sytuacji Brytyjczyk dąży do starcia z Polakiem, a także celuje w walkę z potężnym, młodym rodakiem - Danielem Dubois (14-0, 13 KO). 

Frank Warren - promotor 34-letniego Joyce'a i 22-letniego Dubois - twierdzi, że prowadzi już negocjacje w sprawie organizacji walki między dwoma różnymi pokoleniami brytyjskiego boksu. O pojedynku Joyce vs Dubois mówi się od dłuższego czasu, pytanie jednak, kiedy mogłoby do niego dojść i czy obie strony naprawdę chcą do niego doprowadzić. Na razie nie ma żadnego konkretnego terminu tej konfrontacji. 

Przypomnijmy, że w swojej ostatniej, lipcowej walce Joyce pokonał po trudnej przeprawie Bryanta Jenningsa w Londynie, a Dubois znokautował w grudniu Kyotaro Fujimoto, wieńcząc udany dla siebie 2019 rok (pięć zwycięstw, pięć nokautów). Joyce zajmuje obecnie jedenastą pozycję w rankingu WBC, Dubois jest piąty w zestawieniu WBO i dwunasty w IBF. Wspomniany Kownacki zajmuje natomiast znacznie wyższe pozycje niż Brytyjczycy - Polak jest trzeci w WBO, drugi w IBF, ósmy w WBC i trzeci w WBA, m.in. dlatego Joyce może być autentycznie zainteresowany walką z ''Babyface'em''.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: deeceWzp
Data: 03-01-2020 17:46:57 
Walka super ale do niej nie dojdzie będzie jakiś ogórek z drugiej dziesiątki. Nawet jak nie Joyce to może Jennings to była by świetna walka.
 Autor komentarza: lubieznyzenon
Data: 03-01-2020 18:05:03 
Dla Kownackiego świetna opcja, obnażyłby robota. Natomiast z punktu widzenia promotorów Joyce'a i Kownackiego to nie ma sensu, bo Joyce ma dać pieniądze za walkę z Dubois, a Kownacki jednak trochę ryzykuje, a mają go doturlać do walki o pas.
 Autor komentarza: Marduk
Data: 03-01-2020 18:40:29 
No nareszcie. Kolo ma 20 miejsce w boxrec. Jako tako rozpoznawalny, w dodatku do zrobienia przez Adama. Ja nawet bym się nie zastanawiał tylko brał walkę i tyle.
 Autor komentarza: t4b4x0
Data: 03-01-2020 18:48:25 
Kownacki obnazylby robota? Kownas miał problem z past prime rozbitym Arreola, a miałby obnażyć JJ, który potrafi przyjąć, ale potrafi też solidnie jeb.. i lubi wchodzić w wymiany, ma przewagę warunków fizycznych. JJ może w ringu nie jest spektakularny, dał słaba walkę z Jenningsem, który ma specyficzny styl boksowania. Ale helol.. uważam, że wasz hurra optymizm nad Adasiem pryśnie już w tym roku i to z hukiem :) Na pewnym poziomie Adamowi już nie wystarczy parcie do przodu i pchanie tych swoich ciosów. Był solidny Martin i co? Walka wyrownana, o walce z Arreola szkoda wspominać. A co będzie z wyższa półka? Adam nie ma mocnego ciosu, nie nokautował swoich rywali siła, tylko ilością ciosów. A kiedy Martin czy Arreola nie zamykali się za podwójna garda na linach tylko się z nim bili to już miał problem. On daje emocje, ale w końcu przejedzie się na swojej wadze i na tym, że nic nie poprawia w swoim boksie, a inkasuje tyle co Fonfara.
 Autor komentarza: EwaBrodnicka
Data: 03-01-2020 19:19:44 
Ja tez myślę że Adas z topem nie wygra ale sztywny JJ do tego grona nie należy dla mnie 70/30 Kownacki.A Dubois z typem ma wielkie szanse i zagrożenia 2 lata może być królem hw
 Autor komentarza: EwaBrodnicka
Data: 03-01-2020 19:20:35 
z topem nie typem:)
 Autor komentarza: EwaBrodnicka
Data: 03-01-2020 19:22:23 
i za a nie zagrożenia :) jebany telefon
 Autor komentarza: teanshin
Data: 03-01-2020 20:34:01 
Kownaś znów pobiłby rekord, ale tym razem nie zadanych ciosów, ale przyjętych na ryj. Dobrze że tej walki nie będzie bo Kownackiemu Joyce do niczego nie jest potrzebny, teraz musi chronić swoja pozycję i zostać aktywnym, także Dimitrenki, Dawejki itp.
 Autor komentarza: Kaczor
Data: 03-01-2020 20:45:50 
Zestawienie bardzo ciekawe, ale niestety, moim zdaniem, faworytem byłby Joyce, który miałby przewagę warunków fizycznych i siły, a i pod względem obrony były co najmniej porównywalny jak Adam. Do tego Joyce ma twardy łeb i nie ma co liczyć, że po takim ciosie jak Kownacki zafundował np Washingtonowi JJ będzie leżał.
 Autor komentarza: lubieznyzenon
Data: 03-01-2020 20:46:03 
Nie róbcie żartów z tym Joycem, on jest wolny jak wóz z węglem, Adam zwyczajnie by go wyprzedzał w walce z bliska. Ja nie widzę większego zagrożenia ze strony Joyce'a.
 Autor komentarza: Bongo
Data: 03-01-2020 21:31:46 
Za Kogo wy macie tego Joycea? To maksymalnie poziom Martina
 Autor komentarza: ShannonBriggs
Data: 03-01-2020 21:42:28 
Problem z Adasiem jest taki, ze moze przegrac z wieloma zawodnikami z czolowki bo jest ograniczony. Za to optymizmem napawa to, ze dzieki swojej agresji jest w stanie zapewnic ciezkie chwile doslownie kazdemu zawodnikowi na swiecie.
Martin to dobry bokser i niektorzy nawet widzieli go w roli faworyta w walce z Adamem. Arreola też bardzo niedoceniany, po pierwsze on się przez te lata wcale za bardzo nie zestarzał. Gorszy i bardziej rozbity Chisora sobie śmiało radzi dzisiaj w hw.
Z Joycem może być różnie, mam obawy co do tak silnych chłopów w zestawieniu z Adasiem, z drugiej strony nie zdziwiłbym się jakby znokautował go ochrzczony tutaj drugim "Pianetą" Otto Wallin.
 Autor komentarza: lubieznyzenon
Data: 04-01-2020 00:06:00 
Akurat argumentum ad Martin jest nietrafiony. To najgorszy mistrz w historii, a jedyna istotna walka, którą wygrał, to Głazkow i jego paskudna kontuzja.
 Autor komentarza: Bongo
Data: 04-01-2020 01:14:19 
Tak ale Joyce nigdy nie będzie mistrzem
 Autor komentarza: gluton
Data: 04-01-2020 09:11:44 
Walka z JJ mimo wszystko duże ryzyko, ale Adam ma wygrywać z takimi jak Joyce. Piszecie że slabo boksował z Areolą i Martinem. OK. Ale to wcale nie niższa półka.Obaj byli zmotywowani i w wielkiej formie.Areola wyprowadził tyle ciosów co zwykle w dwóch walkach. Moim zdaniem dał walkę życia. Gość zawsze był w czołówce.
Adam musi poprawić obronę a resztę niech robi jak robi tylko lepiej:)
I może być lepszy od każdego.
A jak komuś się nie podoba styl to proszę patrzcie na Ruiza albo Wildera- Technika jak marzenie:)
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.