JOE JOYCE CELUJE W WALKI Z ADAMEM KOWNACKIM I DANIELEM DUBOIS

Redakcja, TalkSport

2020-01-03

Menadżer wicemistrza olimpijskiego Joe Joyce'a (10-0, 9 KO), Sam Jones po raz kolejny (robił to już m.in. w marcu zeszłego roku) zgłasza kandydaturę swojego podopiecznego do walki z Adamem Kownackim (20-0 15 KO), który wystąpi 7 marca podczas gali w brooklyńskiej Barclays Center. Joyce miał 11 stycznia walczyć o tytuł mistrza Europy z Marco Huckiem, ale Niemiec złamał rękę. W tej sytuacji Brytyjczyk dąży do starcia z Polakiem, a także celuje w walkę z potężnym, młodym rodakiem - Danielem Dubois (14-0, 13 KO). 

Frank Warren - promotor 34-letniego Joyce'a i 22-letniego Dubois - twierdzi, że prowadzi już negocjacje w sprawie organizacji walki między dwoma różnymi pokoleniami brytyjskiego boksu. O pojedynku Joyce vs Dubois mówi się od dłuższego czasu, pytanie jednak, kiedy mogłoby do niego dojść i czy obie strony naprawdę chcą do niego doprowadzić. Na razie nie ma żadnego konkretnego terminu tej konfrontacji. 

Przypomnijmy, że w swojej ostatniej, lipcowej walce Joyce pokonał po trudnej przeprawie Bryanta Jenningsa w Londynie, a Dubois znokautował w grudniu Kyotaro Fujimoto, wieńcząc udany dla siebie 2019 rok (pięć zwycięstw, pięć nokautów). Joyce zajmuje obecnie jedenastą pozycję w rankingu WBC, Dubois jest piąty w zestawieniu WBO i dwunasty w IBF. Wspomniany Kownacki zajmuje natomiast znacznie wyższe pozycje niż Brytyjczycy - Polak jest trzeci w WBO, drugi w IBF, ósmy w WBC i trzeci w WBA, m.in. dlatego Joyce może być autentycznie zainteresowany walką z ''Babyface'em''.