J. HILL PORÓWNUJE WALKI FURY vs WILDER DO TRYLOGII ALI vs FRAZIER

Redakcja, WBN

2020-01-03

Nowy trener Tysona Fury'ego (29-0-1, 20 KO), Javan Hill porównuje nadchodzący rewanż Brytyjczyka z Deontayem Wilderem (42-0-1, 41 KO) do klasycznych walk Muhammada Alego z Joe Frazierem (1971, 1974, 1975), gdzie za pierwszym razem górą był Frazier, a potem dwukrotnie Ali. Przypomnijmy, że walka Fury vs Wilder II czeka nas 22 lutego w Las Vegas.

HEARN: JOSHUA MÓGŁBY NA SPARINGU POOTWIERAĆ RANY FURY'EGO >>>

- Tyson Fury jest według mnie jednym z najlepszych bokserów na świecie w ostatnich latach, bo umie zrobić w ringu masę rzeczy. Dysponuje świetną jak na wielkiego faceta koordynacją, to ktoś w stylu LeBrona Jamesa. Może z łatwością zrobić wiele rzeczy, które zazwyczaj robią tylko mniejsi zawodnicy. Muhammad Ali był w tym podobny do Fury'ego, również potrafił walczyć niczym goście z nizszych kategorii, co sprawiało, że był w swoim czasie niezwykle efektywnym ''ciężkim'' - powiedział Hill, który pod koniec zeszłego roku zastąpił w roli trenera Fury'ego Bena Davisona. 

- Ali stoczył klasyczne walki z Frazierem. Wspaniały boksersko technik rywalizował wtedy z puncherem. To samo czeka nas w walce Fury vs Wilder: bokser kontra puncher. ''Król Cyganów'' to moim zdaniem numer jeden królewskiej dywizji. Jest bardziej wszechstronny niż Joshua i Wilder - dodał człowiek, którego praca z Brytyjczykiem w najbliższych tygodniach będzie miała kluczowe znaczenie dla wyniku wielkiego rewanżu.