HERRING ZGODZIŁ SIĘ NA WALKĘ Z FRAMPTONEM W BELFAŚCIE

Redakcja, Top Rank

2020-01-03

Wygląda na to, że Carl Frampton (27-2, 15 KO) stanie w tym roku przed szansą zdobycia tytułu mistrza świata w trzeciej kategorii wagowej. Jak ujawnił współpromujący w USA Framptona Bob Arum, na walkę z byłym mistrzem wagi super koguciej i piórkowej zgodził się obecny czempion WBO wagi super piórkowej - Jamel Herring (21-2, 10 KO).

- Herring zgodził się na walkę z Framptonem w Belfaście i zorganizujemy ten pojedynek, gdy ''Szakal'' znów będzie w pełni zdolny do walki - powiedział Arum, nawiązując do kontuzji dłoni, z którymi zmagał się bokser z Belfastu podczas swojej ostatniej dotychczas walki, listopadowego starcia z Tylerem McCrearym, wygranego przez Framptona.

Carl Frampton miał w sierpniu walczyć z Emmanuelem Dominguezem, a następnie z Issacem Dogboe, ale doznał wyjątkowo pechowej kontuzji (pewien mężczyzna potknął się w lobby hotelowym i potrącił ciężki, dekoracyjny element stojący, który przygniótł lewą rękę Framptona, łamiąc mu dwie kości). Listopadowy pojedynek z McCrearym mógł sprawić, że kontuzja się odnowiła. Teraz mówi się, że Frampton będzie gotowy do walki w maju, ale do starcia ma dojść raczej w czerwcu lub lipcu.

Przypomnijmy, że 34-letni Jamel Herring - były żołnierz Marines w Iraku - zdobył tytuł mistrzowski w maju zeszłego roku, wygrywając na punkty z Masayukim Ito. Następnie Amerykanin obronił pas w listopadzie, jednogłośnie pokonując Lamonta Roacha.