Archiwum wiadomości z dnia: 2020-01-01

 


MURAT GASIJEW WRÓCI 29 LUTEGO NA GALI GARCIA vs VARGAS?

Trwa przerwa w występach byłego czempiona wagi cruiser Murata Gasijewa (26-1, 19 KO), którego ostatni raz można było zobaczyć w ringu w lipcu 2018 roku, w finale turnieju WBSS z Aleksandrem Usykiem. Już wtedy mówiono o kontuzji Rosjanina, który po walce poddał się operacji. Potem ogłoszono jego debiut w wadze ciężkiej, ale kilka razy go przekładano. Teraz mówi się o nowym terminie i miejscu powrotu - gali Garcia vs Vargas w teksańskim Frisco, która odbędzie się 29 lutego.WASILEWSKI: DOSTAŁEM DRAFT KONTRAKTU NA WALKĘ CIEŚLAK vs MAKABU

Wczoraj tuż przed północą polski boks otrzymał potężny zastrzyk nadziei na 2020 rok. Andrzej Wasilewski, uczestniczący w negocjacjach w sprawie walki o wakujący pas WBC wagi cruiser między Michałem Cieślakiem (19-0, 13 KO) i Ilungą Makabu (26-2, 24 KO), poinformował, że otrzymał szkic umowy, która może sprawić, iż 18 stycznia w Kinszasie dojdzie do wyczekiwanej konfrontacji.


SAUDOWIE CHCĄ BYĆ GOSPODARZAMI WALKI ŁOMACZENKO vs LOPEZ

Nowi potentaci na światowym rynku bokserskim, dysponujący ogromnymi środkami finansowymi Saudowie złożyli ofertę w sprawie organizacji unifikacyjnej walki w wadze lekkiej - pojedynku mistrza świata WBA, WBO i WBC Franchise, Wasyla Łomaczenki (14-1, 10 KO) ze świeżo upieczonym czempionem IBF, Teofimo Lopezem (15-0, 12 KO). O wszystkim poinformował promotor obu zawodników - Bob Arum.