WASILEWSKI: DOSTAŁEM DRAFT KONTRAKTU NA WALKĘ CIEŚLAK vs MAKABU

Wczoraj tuż przed północą polski boks otrzymał potężny zastrzyk nadziei na 2020 rok. Andrzej Wasilewski, uczestniczący w negocjacjach w sprawie walki o wakujący pas WBC wagi cruiser między Michałem Cieślakiem (19-0, 13 KO) i Ilungą Makabu (26-2, 24 KO), poinformował, że otrzymał szkic umowy, która może sprawić, iż 18 stycznia w Kinszasie dojdzie do wyczekiwanej konfrontacji.

STS: PIERWSZE TYPY NA WALKĘ CIEŚLAK-MAKABU I SZEREMETA-GOŁOWKIN >>>

"Dostałem po wielu awanturach... Draft kontraktu na walkę Cieślak - Makabu!" - stwierdził za pośrednictwem mediów społecznościowych Wasilewski. Wkrótce powinniśmy poznać więcej szczegółów, być może wypowie się na ten temat także promotor Cieślaka, Tomasz Babiloński.

Walka Cieślak vs Makabu jest - jak przyznał sam Babiloński w rozmowie z PAP - organizowana ''trochę na wariackich papierach'', za kulisami dzieje się wiele (kwestionowana jest m.in. rola Dona Kinga w całym przedsięwzięciu, a karty zdaje się rozdawać strona afrykańska), ale wygląda na to, iż Polak jest już bardzo blisko pewności, że najważniejsza walka w jego karierze stanie się faktem. Obóz Cieślaka trwa, warto również przypomnieć, że bokser z Radomia i Kongijczyk są już po pierwszych, kontrolnych ważeniach (obaj zmieścili się w połowie grudnia w wymaganym przez WBC w limicie 99,8 kg). Kolejne ważenia czekają ich 3 stycznia (limit 95,2 kg) i 10 stycznia (93,4 kg). 10 stycznia - jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem - Cieślak wyleci również do Afryki, a 17 stycznia stanie na wadze po raz czwarty, tym razem na dzień przed walką (limit wagi cruiser to 90,7 kg). 

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: teanshin
Data: 01-01-2020 20:39:21 
Nie wiem jak się z tym czuje sam Cieślak, ale jak pokazuje historia na przykładzie walki Szpilka z Jenningsem to takie robienie wszystkiego na wariata może okazać się tylko wymówką do tego jak Cieślak to przegra.
Tam muszą być w miarę dobre pieniądze skoro tak im zależy na dopięciu tej walki, bo jak dla mnie pierwszą rundę już wygrał Makabu. Takie zamieszanie i sporo niepewności dobrze nie wróży.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.