Archiwum wiadomości z dnia: 2019-12-09

 


JOSHUA: POKONAM WILDERA I FURY'EGO DZIĘKI SWOJEJ WSZECHSTRONNOŚCI

Anthony Joshua (23-1, 21 KO) odzyskał w sobotę pasy IBF, WBA i WBO wagi ciężkiej w rewanżu z Andym Ruizem Juniorem (33-2, 22 KO) i w jednej z rozmów po walce zapowiedział zwycięstwa nad pozostałymi gigantami królewskiej dywizji - mistrzem świata WBC Deontayem Wilderem (42-0-1, 41 KO) i byłym czempionem, uważanym przez wielu za mistrza linearnego Tysonem Furym (29-0-1, 20 KO).DEBIUT ŁASZCZYKA W POLSKIM RANKINGU P4P WEDŁUG PWR

Dziennikarze i kibice zaproszeni przez Marka Rugowskiego po raz kolejny wzięli udział w tworzeniu rankingów P4P (bez podziału na kategorie wagowe), które są próbą klasyfikacji polskich zawodników i zawodniczek boksu zawodowego. Rankingi ukazują się regularnie i stanowią jeden z punktów odniesienia przy okazji dyskusji o boksie w Polsce. W sobotę ukazało się grudniowe notowanie ww. zestawień.
MICHAŁ CIEŚLAK O KROK OD WALKI O PAS WBC WAGI JUNIOR CIĘŻKIEJ

Michał Cieślak (19-0, 13 KO), który pięć tygodni spędził w Nowym Jorku i przygotowywał się do walki z Nurim Seferim (40-9, 22 KO) na gali Friday Boxing Night 20 grudnia w Nowym Dworze Mazowieckim, przyznał, że amerykańscy bokserzy zaimponowali mu ambicją.  Zawsze prą do przodu, nie zważając na ciosy rywala  ocenił niepokonany pięściarz wagi junior ciężkiej, który już wkrótce może walczyć o mistrzostwo świata.


EUBANK ODDAJE HONOR AJ'OWI PO JEGO ZWYCIĘSTWIE NAD RUIZEM

Jeden z najbardziej charyzmatycznych bokserów w historii brytyjskiego boksu, były mistrz świata Chris Eubank wzbudził kontrowersje snuciem czarnych wizji przed sobotnią walką Anthony Joshua vs Andy Ruiz Jr II, ale po walce zachował się jak dżentelmen i przyznał, że zwycięski AJ go zaskoczył, oddając przy okazji szacunek jego trenerowi.