Archiwum wiadomości z dnia: 2019-11-30

 


DUHAUPAS: ZA ROK HRGOVIĆ MOŻE UDERZAĆ RÓWNIE MOCNO JAK WILDER

Były pretendent do tytułu mistrza świata wagi ciężkiej, francuski weteran Johann Duhaupas (38-5, 25 KO) był swego czasu przymierzany do walki z chorwackim prospektem Filipem Hrgoviciem (9-0, 7 KO), a ostatecznie znalazł się w ostatnich tygodniach na obozie treningowym Hrgovicia w Miami, gdzie pomagał mu w przygotowaniach do pojedynku z Erikiem Moliną (27-5, 19 KO). Do walki Hrgović vs Molina dojdzie 7 grudnia na gali Joshua vs Ruiz II w Arabii Saudyjskiej.


WŁODARCZYK MIAŁ BARDZO DUŻE PROBLEMY ZE ZROBIENIEM WAGI

Jak pisaliśmy wczoraj, Krzysztof Włodarczyk (57-4-1, 39 KO) został wyznaczony przez federację WBC do walki o wakujący tytuł mistrza świata kategorii cruiser z Ilungą Makabu (26-2, 24 KO). Najpierw jednak Polak musi wygrać dziś w Zakopanem z Taylorem Mabiką (19-4-1, 10 KO). Promotor Włodarczyka, Andrzej Wasilewski ujawnił, że 38-letni bokser miał poważne problemy, by zmieścić się w limicie wagowym przed walką.MATEUSZ MASTERNAK PO ZDOBYCIU ZŁOTA MISTRZOSTW POLSKI

- Cel jest duży, ale traktuję to bardzo ambicjonalnie i chcę w to włożyć całe serce - mówi Mateusz Masternak (-91kg), nowy Mistrz Polski w wadze ciężkiej, który zawiesił na jakiś czas karierę zawodową, by spełnić marzenia i pojechać na Igrzyska Olimpijskie w Tokio. Masternak podczas turnieju w Opolu wygrał trzy walki przed czasem i dopiero w finale Michał Soczyński postawił mu się na tyle, że zaboksował na pełnym dystansie, zwyciężając jednogłośną decyzją sędziów. Tuż po dekoracji porozmawialiśmy z Mateuszem o najbliższych planach. Zapraszamy!


NA ŻYWO: VI MIĘDZYNARODOWY MEMORIAŁ im. ŁADY - GIERAŁTOWICE

Zapraszamy do Gierałtowic, małego ośrodka, gdzie szlifują się przyszli mistrzowie. Takie miejsca tworzą przyszłość rodzimego pięściarstwa. Największa praca dokonuje się w małych salach w doskonaleniu umiejętności i podnoszeniu dyscypliny do takiego poziomu, aby dosięgnąć 'Olimpu' - to droga dla każdego wytrwałego w wysiłkach zawodnika. Zestawienia walk i wyniki w rozwinięciu.SPACEREK CZERKASZYNA

Być może Fiodor Czerkaszyn (15-0, 10 KO) jest największym talentem na naszym podwórku od kilku lat, choć musi to jeszcze udowodnić z czołowymi zawodnikami. Wiadomo natomiast, że na tle co najwyżej solidnych średniaków lśni i błyszczy.