Archiwum wiadomości z dnia: 2019-11-08

 
WEGNER PRZYGOTUJE FEIGENBUTZA DO WALKI Z PLANTEM?

Vincent Feigenbutz (31-2, 28 KO) został ogłoszony oficjalnym pretendentem do pasa IBF wagi super średniej, dlatego spodziewa się tego, że na początku przyszłego roku stanie w szranki na terenie USA z Calebem Plantem (19-0, 11 KO). Niemieckie media spekulują, że do tej walki 24-latek może zostać przygotowany przez Ulliego Wegnera.
MAIDANA WRACA W KWIETNIU 2020 W LIMICIE... 85 KILOGRAMÓW

Marcos Rene Maidana (35-5, 31 KO) na wiosnę bardzo ostro zasuwał do powrotu na ring. Miał znów zejść do wagi półśredniej i toczyć walki z najlepszymi. Zrezygnował jednak po kilku tygodniach treningu i zapowiedział, że wróci tylko dla Manny'ego Pacquiao. Okazuje się, że argentyński bombardier rzeczywiście wróci, tylko na zupełnie inną walkę, dużo mniejszego kalibru.


MAMY MISTRZOSTWA ŚWIATA!

To tam wszystko się zaczęło - pierwsze Akademickie Mistrzostwa Polski zostały rozegrane właśnie tam - w Katowickim AWF! Światowa Organizacja FISU właśnie wybrała stolice zmagań w boksie studentów na rok 2020. Czy finały w 'Spodku' otworzy Witalij Kliczko? Przygotowania rozpoczęte.


JEŻEWSKI I McCARTHY WYZNACZENI DO WALKI O TYTUŁ MISTRZA UE

Federacja EBU wyznaczyła Nikodema Jeżewskiego (17-0-1, 9 KO) i Tommy'ego McCarthy'ego (16-2, 8 KO) do walki o wakujący tytuł mistrza Unii Europejskiej (EBU-EU) wagi cruiser, którego ostatnim posiadaczem był Terwel Pulew. Teraz obozy Polaka i Brytyjczyka mają czas do końca listopada na osiągnięcie porozumienia. Jeżeli do tego nie dojdzie, federacja może wyznaczyć datę przetargu na organizację pojedynku.


RANKINGI P4P: CANELO NOWYM KRÓLEM BOKSU

Dwie wielkie walki na początku listopada - Saul Alvarez vs Siergiej Kowaliow i Naoya Inoue vs Nonito Donaire - odbiły się szerokim echem w świecie sportu. Canelo zdobył tytuł mistrza świata wagi półciężkiej we wspaniałym stylu, a zwycięstwo japońskiego artysty nokautu nad filipińską legendą w finale turnieju WBSS wagi koguciej od razu stało się klasykiem. A jakie zmiany nastąpiły w rankingach bez podziału na kategorie?