USYK OTWARTY NA WALKĘ Z CHISORĄ - NAWET BEZ PASA W STAWCE

Redakcja, Sky Sports

2019-11-08

Menadżer Aleksandra Usyka (17-0, 13 KO), Egis Klimas zasugerował, że obóz Ukraińca jest otwarty na walkę z Dereckiem Chisorą (32-9, 23 KO) - nawet jeżeli w stawce pojedynku nie znajdzie się wakujący pas WBO wagi ciężkiej.

PLAN HAYE'A: CHISORA Z USYKIEM O WAKUJĄCY PAS WBO WAGI CIĘŻKIEJ >>>

Przypomnijmy, że 7 grudnia dojdzie do walki Anthony Joshua vs Andy Ruiz Jr II. W stawce znajdą się pasy IBF, WBA i WBO, których właścicielem jest obecnie Meksykanin. Zwycięzca będzie musiał wybrać między walką z Usykiem (obowiązkowym pretendentem WBO) i starciem z Kubratem Pulewem, który czeka na walkę o tytuł z ramienia IBF. Jeżeli pas WBO zostanie zwakowany, Chisora może walczyć o niego z Ukraińcem, taką nadzieję ma przynajmniej menadżer Brytyjczyka, David Haye. Tymczasem wypowiedź Egisa Klimasa wskazuje na inną możliwość, która zapewne byłaby mniej atrakcyjna dla strony brytyjskiej.

- Nie wiemy, co stanie się w walce 7 grudnia. Ale jeżeli możliwa jest walka w międzyczasie (zanim zwycięzca pojedynku Joshua vs Ruiz zdecyduje, co zrobi z tytułami IBF i WBO - przyp.red.), to myślę, że Chisora byłby dobrym rywalem dla Usyka. Nie chcemy kolejnego pół roku przerwy - powiedział menadżer ukraińskiego wirtuoza, który po wielu perypetiach (m.in. kontuzji bicepsa i wycofaniu się z negocjacji obozu Carlosa Takama) zadebiutował w królewskiej dywizji 13 października w Chicago, pokonując przed czasem Chazza Witherspoona. Dwa tygodnie później w Londynie Dereck Chisora odprawił (również przed czasem) Davida Price'a.