RAMIREZ vs POSTOŁ 1 LUTEGO: KOLEJNA PRÓBA EKSPANSJI W CHINACH

Jak poinformował Bob Arum, planowana pierwotnie na listopad, a następnie na styczeń walka mistrza świata WBC i WBO wagi junior półśredniej, Jose Carlosa Ramireza (25-0, 17 KO) z obowiązkowym pretendentem WBC, Ukraińcem Wiktorem Postołem (31-2, 12 KO), dojdzie do skutku 1 lutego w Chinach.

Gospodarzem walki będzie miasto Haikou, główny port handlowy na wyspie Hajnan. Miejsce pojedynku jest o tyle ciekawe, że zwiastuje prawdopodobnie kolejną próbę zdobycia rynku chińskiego przez bokserskich magnatów. Grupa Top Rank przymierza się do tego podobno z większą niż kiedykolwiek energią. Niemały udział w promocji boksu w Chinach mają działania grupy hotelowej The Mission Hills, która zamierzała niedawno uczynić z walki Floyda Mayweathera element promocji wspomnianenj wyspy Hajnan, pełnej plaż i hoteli. To właśnie tropikalna Hajnan - coraz częściej wybierana na miejsce urlopu przez manifestujących swój patriotyzm bogatych Chińczyków - może być ośrodkiem bokserskiego boomu w Państwie Środka.

Pojedynek Ramirez vs Postoł wyłoni zapewne rywala dla mistrza świata IBF i WBA Josha Taylora (16-0, 12 KO), który w październiku po kapitalnej walce zdetronizował Regisa Prograis i wygrał turniej WBSS. Taylor walczył zresztą w czerwcu 2018 roku z wspomnianym Wiktorem Postołem, pokonując go jednogłośnie na punkty. Ukrainiec wystąpił w tym roku raz - w kwietniu pokonał jednogłośnie na punkty Mohameda Mimoune - natomiast Ramirez zmierzył się w swojej ostatniej, lipcowej walce z Maurice'em Hookerem i odebrał mu pas WBO, zwyciężając przed czasem po znakomitej wojnie.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.