Archiwum wiadomości z dnia: 2019-09-08

 ME SOFIA: ŚWIETNY WYSTĘP POLEK

Polski Boks Olimpijski ma się dobrze, po seniorkach z kolejnych Mistrzostw Europy 4 medale przywiozą nasze reprezentantki, ale w niedzielą spróbują dołączyć do nich dwaj juniorzy. Szczegóły w bezpośredniej relacji z Sofii.KOWNACKI I PIĄTKOWSKA NA CZELE POLSKICH RANKINGÓW P4P WG PWR

Dziennikarze i kibice zaproszeni przez Marka Rugowskiego wzięli udział w tworzeniu rankingów P4P (bez podziału na kategorie wagowe), które są próbą klasyfikacji polskich zawodników i zawodniczek boksu zawodowego. Rankingi mają ukazywać się regularnie i stanowić jeden z punktów odniesienia przy okazji dyskusji o boksie w Polsce. Wczoraj ukazało się pierwsze notowanie ww. zestawień.


LINARES WYSOKO NA PUNKTY

Osiem miesięcy po bolesnej wpadce z Pablo Cano udanie na ring powrócił Jorge Linares (46-5, 28 KO). Były mistrz świata trzech kategorii po blisko pięcioletniej przerwie znów wystąpił przed japońskimi kibicami, a przecież właśnie tam prowadził początkowo karierę.


DEONTAY WILDER: JOSHUA ZAWSZE MIAŁ SŁABE NASTAWIENIE

Mistrz świata WBC wagi ciężkiej, Deontay Wilder (41-0-1, 40 KO) po raz kolejny kwestionuje mistrzowską mentalność Anthony'ego Joshuy (22-1, 21 KO), który 7 grudnia stanie do walki ze swoim niedawnym pogromcą, Andym Ruizem Juniorem (33-1, 22 KO). Brytyjczyk chce odzyskać pasy IBF, WBA i WBO, ale według Wildera nie posiada wystarczająco silnego nastawienia.