MAYWEATHER STOCZY W PRZYSZŁYM ROKU WALKĘ POKAZOWĄ W CHINACH?

Redakcja, South China Morning Post

2019-09-08

Jak donosi South China Morning Post, legendarny Floyd Mayweather Jr stoczy kolejną walkę pokazową - tym razem w Chinach. Dziennikarze otrzymali już zaproszenia na konferencję prasową, która odbędzie się 18 września. Podczas konferencji ma zostać ogłoszony pojedynek z udziałem 42-letniego Amerykanina.

FLOYD MAYWEATHER SPECJALNYM DORADCĄ CHIŃSKIEJ FEDERACJI BOKSU >>>

- Ogłosimy, że Mayweather stoczy walkę bokserską w Chinach w przyszłym roku. Otrzymaliśmy już wstępną zgodę władz prowincji Hajnan na ten pojedynek. Wszystko musi być jednak potwierdzone również przez Floyda. Nie mamy jeszcze stuprocentowego potwierdzenia wszystkich detali. Negocjujemy z menadżerami Mayweathera - oświadczył rzecznik grupy hotelowej The Mission Hills, która zamierza uczynić z walki jednego z najlepszych bokserów wszech czasów element promocji tropikalnej wyspy Hajnan, pełnej plaż i hoteli.

Przypomnijmy, że Floyd zarobił w grudniu zeszłego roku około dziesięciu milionów dolarów w Azji, błyskawicznie nokautując podczas sylwestrowej gali RIZIN w japońskiej Saitamie młodego i bardzo popularnego kickboksera, Tenshina Nasukawę. Ostatnia pełnoprawna, zawodowa walka Mayweathera miała natomiast miejsce ponad dwa lata temu, gdy ''Money'' znokautował gwiazdora MMA Conora McGregora i według Forbesa zarobił ok. 275 milionów dolarów.