JOSHUA: NIE ZROZUMIAŁEM SIĘ Z SĘDZIĄ TUŻ PRZED PRZERWANIEM WALKI

Anthony Joshua (22-1, 21 KO) wytłumaczył w tym tygodniu - przed konferencją prasową w Nowym Jorku - co sądzi o dramatycznej sytuacji z siódmej rundy czerwcowej walki z Andym Ruizem Juniorem (33-1, 22 KO), a w szczególności o zakończeniu pojedynku przez sędziego ringowego.

WILDER: PIEPRZYĆ PIENIĄDZE! TEN SKU*WYSYN SIĘ PODDAŁ! >>>

Przypomnijmy, że ochraniacz na zęby Joshuy (tzw. ''szczęka'') znalazł się na macie ringu w siódmej rundzie, gdy po akcji Ruiza Brytyjczyk przyklęknął na dwie minuty przed końcem starcia i był liczony do ośmiu. Kiedy wstał, powoli udał się do narożnika, obrócił się i oparł o liny.

- Hej! Odwróć się. To nie przerwa. Dawaj! - powiedział sędzia ringowy Michael Griffin.

- Jesteś gotowy, by dalej boksować? - usłyszał Joshua od Griffina chwilę później.

- Tak - odpowiedział AJ i skinął głową. Sędzia zakończył jednak walkę.

- O co ci chodzi? - zapytał sędziego wyczerpany, krwawiący z nosa Brytyjczyk chwilę po przerwaniu.

A oto cała sytuacja z perspektywy samego AJ'a, który zmierzy się w rewanżowym starciu z Meksykaninem (obecnym mistrzem świata IBF, WBA i WBO wagi ciężkiej) 7 grudnia w Arabii Saudyjskiej.

- Powiedziałem, że chcę dalej walczyć, ale zanim ochraniacz na zęby znalazł się w moich ustach, sędzia zakończył pojedynek. Popatrzyłem więc na niego wymownie. ''Nie dałeś mi nawet włożyć ochraniacza? Czego ode mnie oczekiwałeś? Tak, jestem gotowy do dalszej walki''... Nie zrozumiałem się z sędzią - powiedział Joshua, podkreślając chwilę później, że nie ma do Griffina pretensji.

Autor komentarza: Champion20
Data: 08-09-2019 11:23:09
Głupie tłumaczenie AJ został w ringu zaorany i rozjechany niech Bogu dziękuje że sędzia przerwał walkę bo zostałby jeszcze bardziej ośmieszony lądując kilka razy na macie dodatkowo mógł stracić przy tym dużo zdrowia a nawet zaliczyć ciężkie KO
 Autor komentarza: MODM
Data: 08-09-2019 11:24:27
Miał tak olbrzymią wolę walki ze oparł się o narożnik, prawie wyplul ochraniacz a na pytanie sędziego czy kontynuuje nawet nie raczył odpowiedzieć. Po przerwaniu widać odetchnal z ulgą
 Autor komentarza: LowBlow
Data: 08-09-2019 11:35:06
Jaki ten koleś jest śmieszny. Im wiecej czasu mija od porażki, tym więcej znajduje usprawiedliwien. Po prostu lepiej byłoby gdyby milczal bo się tylko ośmiesza i udowadnia jaką jest pussy.
Data: 08-09-2019 11:39:28
Zaraz Czarny nasmaruje kilka felietonów potwierdzając teorię o zbyt zbyt wczesnym przerwaniu walki. Teorii blędnika nie można przecież w kółko walkować
 Autor komentarza: trochowski
Data: 08-09-2019 11:39:36
Nie zrozumiał się z sędzią. Sędzia po prostu nie wiedział, że Joshua ma własny regulamin boksu który nakazuje mu odpoczywanie po nokdaunie, spokojne opieranie się o liny minutę zanim włoży ochraniacz i niepodnoszenie rąk na znak, że jest gotów.
Miejmy nadzieję, że następny sędzia zanotuje sobie, że Joshui należą się specjalne prawa.
 Autor komentarza: Ramirez82
Data: 08-09-2019 12:01:02
Oczywiście, że w ostatnich tygodniach wypływa dużo niepotrzebnych wypowiedzi AJa. Nawet jeśli chciał walczyć i nie zrozumiał się z sędzią, to był już w takim stanie, że padał po każdym ataku Ruiza. Gadanie, że sędzia się pośpieszył, jest równie absurdalne, jak gadanie niektórych idiotów tutaj, że Takam miał AJa na widelcu, a sędzia uratował mu dupę.
Data: 08-09-2019 12:08:47
Ramirez82 może nie na widelcu ale toczył dość wyrównany bój zresztą nie tylko on bo sporo zawodników toczyło wyrównane walki z Joshuą które mogły pójść w obie strony. Joshua to żaden dominator który deklasuje swoich przeciwnków tak jak to robił np. Władimir Kliczko czy jego brat Vitali. Dla Joshua większość walk to walki o przetrwanie jest to dobre ciekawe dla kibica ale nie umniejsza Joshule na renomie
 Autor komentarza: Zartan
Data: 08-09-2019 12:15:46
Biedny Joshua. Uważam , że w tym wypadku należy zmienić werdykt na NC bo Anthony nie zrozumiał się z sędzią.
Data: 08-09-2019 12:32:55
@Champion20

Nie było żadnych wyrównanych walk Joshuy, które mogły iść w obie strony. Kliczko i Powietkina skończył przed czasem, więc ciężko było werdykt pod nich naciągnąć. Z Parkerem nawet jeśli była wyrównana, to na pewno nie na tyle, by werdykt mógł iść na konto Parkera.

A większość rywali których deklasował Kliczko, to był poziom do jakiego Joshua od dawna nie wychodził. Jakbyś wyłączył u siebie opcję hejtu na AJa, to byś sam stwierdził, że na pewno Joshua nie walczyłby o życie z Pianetą, Leapaiem, Wachem, Mormeckiem, Jenningsem, Chambersem... Haye'a jakoś Kliczko nie zdeklasował, Powietkina owszem, ale po tak gównianej walce, że powinien się tego wstydzić.
Data: 08-09-2019 14:12:20
stary trik, wypluc ochraniacz zeby wiecej czasu zyskac, bo kondycji juz nie ma. Te tlumaczenia AJ sa zenujace, ma slaba psychike, znowu padnie na dechy.
Data: 08-09-2019 14:15:15
Ramirez82 jak zwykle bredzisz. A kto jak nie Joshua męczył się z 41 Kliczkiem i robił przez połowe walki za worek treningowy? ok pokazal serce wtedy ale Kliczko był o włos od wygranej przez KO.
Povietkin kilkukrotnie wstrząsnął Joshuą i pachniało nokautem podczas gdy Kliczko go rozjechał.
A Ruiz? zwyczajnie wytarł nim ring... nie podskakuj bo nie masz argumentów Joshua Ci ich nie daje w swoich walkach. Bo naprawde poziom rywali Joshua jest w niczym nie lepszy od Kliczki kogo pobił Joshua? Dwóch dziadków 40 letnich Povietkina i Kliczkę i to ledwie co, grubasek wytarł nim ring a w walce z Takamem też było wyrówanane widowisko
 Autor komentarza: klopotynajmana
Data: 08-09-2019 14:21:16
pierdolenie.. niby już coraz częściej zaczyna gadać z sensem AJ, a potem znowu wyskakuje z takimi głupotami.
Data: 08-09-2019 14:36:38
@Champion20

Ja bredzę? Bredziłeś to ty kolego, przed walką Powietkin-Fury, jaki to z Powietkina nie jest dziadek bez szans z młodszym rywalem. Po walce nawet się nie zająknąłeś. Są sytuacje i zawodnicy, gdy wiek nie jest aż tak istotny, i wielokrotnie to było udowadniane, swego czasu Foreman, Hopkins, Holmes... w ostatnich latach Ortiz, Pacman, Powietkin, czy Kliczko. Trzeba być ułomnym by nazywać ich dziadkami, tylko dlatego, że mają 40 ści lat.

No ale jeśli ty widziałeś wyrównane widowisko w walce z Takamem, to o czym my gadamy... Znajdź mi jedną, jedyną wypowiedź jakiegoś eksperta, czy boksera, który widział wyrównaną walkę Joshua-Takam. Złe emocje przysłaniają ci spojrzenie na rzeczywistość.
Data: 08-09-2019 14:39:12
I żeby nie było, absolutnie zgadzam się, że przerwanie walki Joshua-Takam było z dupy. Ale gadanie, że AJ był w opałach, że uratowano mu dupę, że walka była wyrównana, to nic więcej jak ośmieszanie się.
Data: 08-09-2019 14:42:25
Ach, i walka Kliczko-Joshua rzeczywiście była na śmierć i życie, gdyby Kliczko docisnął, mógłby skończyć Joshuę, tak było. Ale w 11 rundzie AJ nie pozostawił wątpliwości przechylając szalę zwycięstwa na swoją stronę. Więc nie można w tej sytuacji powiedzieć: walka mogła iść w dwie strony. Ale Powietkin nawet nie zbliżył się do stworzenia takiego zagrożenia. To już prędzej Whyte w ich walce.
 Autor komentarza: Deadpool89
Data: 08-09-2019 15:03:12
Ale on pieprzy farmazony, został pseudo mistrz rozjechany jak gowno po polu a wymówek coraz więcej, wszyscy na Wildera narzekali że gada co gada ale on chociaż nie udaje kogoś innego i poprostu taki jest, za to Antoś udawał ,, grzecznego chłopca" ,, wzór do nasladowania" , kreowany na ,, Boga boksu" a się okazał zwykłym leszczem który nie potrafił przetrzymać kryzysu (jak chociaż by wilder z ortizem) a teraz same brednie wymyśla i płacze odstawia.
Zwykły pozer i tyle, bez szczęki, kondycji i ducha walki, z wymeczonymi zwyciestwami nad dziadkami. Nic specjalnego.
Ruiz żaden kozak ale na ledwie ,, niezłego" AJa wystarczy, w rew będzie ko do 6 rundy.
 Autor komentarza: Salomoni
Data: 08-09-2019 15:22:26
Wszystkie wypowiedzi AJ po porażce z ARJ traktuję jako ważny element odbudowywania pewności siebie i przy okazji minimalizowana rozmiarów klęski w oczach kibiców. Pytanie, na ile jest to proces sterowany przez jakiegoś psychologa lub menadżera, a na ile reakcja samego Antka. Tak czy inaczej, ciężko tego słuchać, podobnie zresztą jak opowieści irlandzkiego wielkoluda przed "wielkim powrotem" albo amerykańskich reżyserowanych trash talków.
Data: 08-09-2019 18:13:16