DE LA HOYA: JESTEŚMY BLISCY PODPISANIA KONTRAKTU

- Ogłosimy wszystko naprawdę niedługo - mówi Oscar De La Hoya, promotor Saula Alvareza (52-1-2, 35 KO), pytany o walkę Canelo z mistrzem WBO wagi półciężkiej, Siergiejem Kowaliowem (34-3-1, 29 KO).

W kuluarach spekuluje się coraz głośniej o tym, że panowie skrzyżują rękawice 2 listopada.

- Mamy tak naprawdę kilka opcji, wkrótce oficjalnie ogłosimy rywala. Jesteśmy bardzo blisko podpisania kontraktów. A mogę was zapewnić, że opinia publiczna będzie zadowolona z tej walki - stwierdził tajemniczo De La Hoya. Ale Egis Klimas, menadżer Kowaliowa, mówi wprost. - Sam Canelo przyznał, że nie interesuje go nikt inny poza Siergiejem. On bardzo chce tego pojedynku.

Przypomnijmy, że Kowaliow walczył w tym roku dwukrotnie: najpierw pokonał w lutym na punkty Eleidera Alvareza w rewanżowym starciu, a potem odprawił pod koniec sierpnia obowiązkowego pretendenta, Anthony'ego Yarde, zwyciężając pod dramatycznej walce przed czasem. Do walki z Brytyjczykiem doszło po przerwaniu negocjacji z obozem Canelo, które jednak szybko wznowiono po tryumfie Kowaliowa.

Canelo walczył natomiast w 2019 roku tylko raz, ale był to ważny dla jego dziedzictwa występ: majowe zwycięstwo jednogłośną decyzją sędziów z Danielem Jacobsem.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: teanshin
Data: 08-09-2019 09:35:07 
W zagranicznych mówią że to oficjalne 02.11.
 Autor komentarza: Marduk
Data: 08-09-2019 10:20:05 
Ja akurat jestem dobrym kumplem de la Hoyi i mi powiedział, że będzie tak:
-2.11.2019;
-bez umownego limitu, Kowaliow nie będzie musiał się katować zbijaniem;
-walka odbędzie się w Las Vegas i Oscar powiedział mi, że ogarnie skład sędziowski na tą walkę odpowiedni;
-mówił mi jeszcze, że Kowaliow naciskał na to, żeby albo nie musiał zbijać i nie było umownego limitu albo gala była później i miał więcej czasu na przygotowanie, więc w sumie dogadali się, że będzie miał mniej czasu na przygotowanie, ale nie będzie musiał zbijać.
 Autor komentarza: Granat
Data: 08-09-2019 10:57:35 
Wszystko po myśli Oskarka... Rusek dostał mało czasu na regenerację, będzie zapewne słabszy im dłużej będzie trwać walka, dzięki czemu rudy będzie go punktował. Gdyby walka miała miejsce te dwa miechy później, to Rusek miałby spore szanse, a tak faworytem raczej rudy. Oczywiście sędziowanie będzie z pewnością po jego stronie (jakże inaczej:) ). Myślę że walka potrwa pełen dystans. Rudy jest za słaby fizycznie, i nie będzie w stanie wygrać przed czasem. (chyba że zastosuję taktykę Warda:) ).
 Autor komentarza: marcinm
Data: 10-09-2019 00:44:16 
kowal na pkt
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.