Archiwum wiadomości z dnia: 2019-08-04

 
FOLKBOKS: AUSTRALIJSKI DZIKI ZACHÓD

Przedstawiamy Wam kolejną odsłonę cyklu Folkboks autorstwa Sławomira Radtke, naszego nowego publicysty. Sławek uwielbia boks prowincjonalny i folkowy, dziś bierze na warsztat Australię i temat, który fascynuje swoją egzotyką. Czytajcie, komentujcie, cieszcie się przeróżnymi barwami pięściarstwa.


FOTORELACJA: ADAM KOWNACKI vs CHRIS ARREOLA

Adam Kownacki (20-0, 15 KO) po dwunastu zaciętych rundach pokonał Chrisa Arreolę (38-6-1, 33 KO). Obaj panowie pobili rekord wszech czasów jeśli chodzi o ciosy wyprowadzone i celne w wadze ciężkiej. Było więc co oglądać. Teraz wracamy do tej potyczki za sprawą obszernej fotorelacji.


ADAM KOWNACKI W GRONIE NAJWIĘKSZYCH GWIAZD WAGI CIĘŻKIEJ

Związana z projektem PBC telewizja Fox zaprezentowała wczoraj grafikę przedstawiającą największe gwiazdy wagi ciężkiej. Oczywiście w całym zestawieniu jest trochę propagandy - jak zawsze w przypadku telewizyjnych i promotorskich interesów - ale warto podkreślić pozycję, jaką za Oceanem zajmuje już Adam Kownacki (20-0, 15 KO). Sami zresztą popatrzcie i oceńcie.ERIC MOLINA ATAKUJE JOSHUĘ I ARREOLĘ, WSPIERAJĄC PRZY TYM RUIZA

Dwukrotny pretendent do tytułu mistrza świata wagi ciężkiej, Eric Molina (27-5, 19 KO) dość kontrowersyjnie wypowiedział się na temat rewanżu Andy'ego Ruiza Juniora z Anthonym Joshuą, w łatwych do rozszyfrowania aluzjach zarzucając Brytyjczykowi stosowanie dopingu. W tym roku Molina stoczył tylko jedną walkę (wygrana na punkty z Nickiem Guivasem), ale udziela wielu ciekawych wywiadów.


SALETA O KOWNACKIM: ADAM NIE MOŻE TYLE WAŻYĆ! (NIEDZIELA W RINGU #3)

- Wnioski z tej walki są bardzo proste. Przede wszystkim kwestia wagi. Adam nie może sobie pozwolić na to, by wchodząc do ringu ważyć 120 kg. Nie może sobie na to pozwolić nawet pomiędzy walkami, bo musi utrzymywać się w formie. Niekoniecznie między walkami musi boksować, ale być w formie i tę wagę trzymać stosunkowo nisko, po to, żeby w momencie, gdy zaczyna się obóz przygotowawczy do walki, mógł się skupić tylko na przygotowaniu do niej, a nie na zrzucaniu kilogramów. Tym bardziej, że te kilogramy mu nie służą - mówi o Adamie Kownackim były mistrz Europy wagi ciężkiej Przemysław Saleta w trzecim odcinku cotygodniowego podcastu 'Niedziela w ringu'. Nie zabrakło tematu porażki Artura Szpilki z Dereckiem Chisorą oraz wnikliwej analizy obecnej wagi ciężkiej. Serdecznie zapraszamy do sprawdzenia nowego odcinka 'Niedzieli w ringu' i posłuchania tego, co do powiedzenia ma Przemysław Saleta. Zaprasza redakcja BOKSER.ORG oraz autor cyklu, Cezary Kolasa.

WALE OMOTOSO POROZBIJAŁ CURTISA STEVENSA

Curtis Stevens (30-7, 22 KO) w karierze amatorskiej boksował w wadze półciężkiej. Największe sukcesy w gronie zawodowców święcił chyba w średniej, ale teraz spróbował swych sił w junior średniej. Ten pomysł brutalnie wybił mu jednak z głowy Wale Omotoso (28-4, 22 KO).


TUZIN CONLANA

Michael Conlan (12-0, 7 KO) wystąpił przed dziesięcioma tysiącami kibiców w swoim ukochanym Belfaście i odprawił przed czasem Diego Alberto Ruiza (21-3, 10 KO).