SALETA: NA WILDERA TRZEBA WIĘCEJ, LICZYŁEM NA POSTĘP ADAMA

-  Takich walk można stoczyć co najwyżej kilka w karierze - mówi Przemysław Saleta, były mistrz Europy wagi ciężkiej, komentując zwycięstwo Adama Kownackiego (20-0, 15 KO) nad Chrisem Arreolą (38-6-1, 33 KO).

Obaj panowie pobili rekordy jeśli chodzi o ciosy wyprowadzone i trafione w historii walk wagi ciężkiej. Więcej o tym przeczytacie TUTAJ.

- Liczyłem, że zobaczę postęp w porównaniu do poprzednich walk, ale nie zobaczyłem tego kroku w przód. Adam nie schodził z linii ciosu, przez co sporo przyjmował. To nie jest zdrowy boks. Takich walk można stoczyć co najwyżej kilka w karierze - kręcił nosem Saleta.

- Adam zmęczył się, był wolny i znów pchał za bardzo te ciosy. Liczby wyprowadzonych ciosów robią wrażenie, ale zabrakło zmiany tempa. Teraz potrzeba trochę odpoczynku. Gdyby trafiła się okazja zaboksowania w listopadzie z Wilderem, na miejscu Adama był odmówił. On i tak doczeka się przecież swojej mistrzowskiej szansy - dodał pytany o ewentualne starcie z Deontayem Wilderem (41-0-1, 40 KO), championem federacji WBC.

- Wilder nie porusza się może wybitnie, ale tak człapiąc nogami Adam nie da rady skrócić dystansu i trafić dwumetrowego Wildera mocnym ciosem. Po tym pojedynku wciąż mam więcej pytań niż odpowiedzi. Walkę bardzo fajnie się oglądało, ale na Wildera trzeba więcej - zakończył Saleta.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: teanshin
Data: 04-08-2019 07:36:33 
Saleta to dzban, ale ciężko się z nim nie zgodzić. Adam pokazał tylko tyle że zadaje sporo ciosów i prze do przodu, ale w jego boksie jest zdecydowanie mało techniki, kondycyjnie też nie zachwycił. Taki Fury zrobił by z niego chłopca do bicia tak samo jak każdy kto potrafi boksować na wstecznym, np. Usyk.
Jego braki najlepiej pokazałby np. Parker. Który bije dobre kombinacje ale tez potrafi technicznie boksować. Niestety na pas nie ma szans, przynajmniej nie teraz.
 Autor komentarza: teanshin
Data: 04-08-2019 07:38:01 
P.s Fajne uchwycony moment na zdjęciu, jak Adam wyprowadza piękny cios Muay Thai łokciem ;)
 Autor komentarza: Clevland
Data: 04-08-2019 08:39:25 
Zgadzam się w pełni z Saletą.

Oczekiwałem że Adam zaboksuje tak jak Adamek z Arreolą.

Tutaj nie było widać żadnego postępu. Ile razy można popełnić błąd wychodząc do walki po prostu za ciężki?
Adam zapomina że każda walka to też walka o zdrowie i życie.
Przyjmując tyle ciosów naraża się uszkodzenia mózgu...
 Autor komentarza: coolpix
Data: 04-08-2019 08:41:18 
Kolega wyzej oczekiwal ze kownas zaboksuje e jak adamek:))
 Autor komentarza: Splitwkapciach
Data: 04-08-2019 11:13:30 
Clevland

Jak mogłeś oczekiwać, że Kownacki zawalczy jak Adamek przecież to absurd to jakiś troll czy o co chodzi? Każdy bokser ma swój styl można robić delikatne zmiany taktyczne gdzie podkręcić tempo albo coś ale nie kompletna zmiana stylu oszalałeś xD
 Autor komentarza: polrex
Data: 04-08-2019 18:42:52 
Saleta ma racje, z bomberem takim jak Wilder nie mozna isc na wymiany, do tego gdy Wilder rozbuja rece to jest jak wiatrak, Kownacki musi zrzucic 5-6 kilo a najlepiej 10
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.