Archiwum wiadomości z dnia: 2019-07-24

 
ZAB JUDAH WYNAJĄŁ PRAWNIKÓW, CHCE ZBADAĆ SPRAWĘ FERALNEJ WALKI

Były mistrz świata dwóch kategorii, Zab Judah (44-10, 30 KO) omal nie przypłacił życiem czerwcowej porażki przed czasem z Cletusem Seldinem (24-1, 20 KO). Po walce Amerykanin znalazł się w szpitalu, gdzie stwierdzono krwawienie wewnątrzczaszkowe. I choć śmiertelne zagrożenie udało się powstrzymać, a Zab wrócił do zdrowia, to wynajął on w ostatnim czasie prawników, by dokładnie zbadali sprawę feralnego pojedynku.


GAMBOA O WALKACH Z ROMANEM MARTINEZEM I GERVONTĄ DAVISEM

Były zawodowy mistrz świata w wadze piórkowej i były mistrz olimpijski, Kubańczyk Yuriorkis Gamboa (29-2, 17 KO) zmierzy się w najbliższą sobotę w Baltimore z byłym mistrzem wagi super piórkowej, Romanem Martinezem (30-3-3, 18 KO). Walką wieczoru gali będzie starcie mistrza WBA wagi super piórkowej Gervonty Davisa (21-0, 20 KO) z Ricardo Nunezem (21-2, 19 KO). Coraz więcej mówi się już o możliwym w tym roku starciu Gamboa vs Davis.
WILDER O WALKACH Z RUIZEM I WHYTE'EM, A TAKŻE O ŚMIERCI DADASZEWA

W dzisiejszym wywiadzie z mistrzem świata WBC wagi ciężkiej, Deontayem Wilderem (41-0-1, 40 KO), poruszono cztery ważne tematy: rewanż Andy'ego Ruiza z Anthonym Joshuą, ewentualną walkę Wildera z Ruizem w przyszłym roku, pojedynek z obowiązkowym pretendentem Dillianem Whyte'em i wczorajszą śmierć Maksima Dadaszewa. Oto, co Wilder miał do powiedzenia.


WIEŚCI Z K-P OZB GRUDZIĄDZ

Mimo wakacyjnego czasu i wykorzystania słonecznych dni, to przyda się trochę wiadomości od zaplecza pięściarskiego, co też dzieje się w Kujawsko - Pomorskim Okręgowym Związku Bokserskim, gdzie szlifują się przyszłe talenty! Na uwagę zasługuje rozpoczęcie naboru na kurs sędziowski. Zapraszamy do podsumowania w piśmie i obiektywie.


EWA BRODNICKA: NADAL MAM W SOBIE TEN OGIEŃ, MOŻE UNIFIKACJA?

- To będzie rywalka z bokserskiej rodziny. Jej mama boksowała, tata chyba również, a brat był mistrzem świata. Moja przeciwniczka również była mistrzynią. Nadal mam w sobie ten ogień i być może pomyślę o jakiejś unifikacji - mówi Ewa Brodnicka (17-0, 2 KO), która 4 października w Częstochowie w czwartej obronie tytułu mistrzyni świata kategorii super piórkowej federacji WBO spotka się z Edith Soledad Matthysse (16-10-1, 1 KO), siostrą Lucasa Matthysse.