WIEŚCI Z K-P OZB GRUDZIĄDZ

Mimo wakacyjnego czasu i wykorzystania słonecznych dni, to przyda się trochę wiadomości od zaplecza pięściarskiego, co też dzieje się w Kujawsko - Pomorskim Okręgowym Związku Bokserskim, gdzie szlifują się przyszłe talenty! Na uwagę zasługuje rozpoczęcie naboru na kurs sędziowski. Zapraszamy do podsumowania w piśmie i obiektywie.

XVI  Turniej im. Jerzego Adamskiego w Bydgoszczy

W dniach 29-30.06.2019 w Bydgoszczy odbył się tradycyjny Turniej, poświęcony pamięci wicemistrza olimpijskiego z Rzymu – Jerzego Adamskiego.

Na starcie stanęło ponad 50 zawodników, w tym silna ekipa z Rosji, Niemiec i Litwy.

Zwycięzcami Międzynarodowego Turnieju im.Jerzego Adamskiego (29-30.06.2019) w Grudziądzu, zostali:

48 kg   Kalutski Jegor (Rosja)

50 kg   Chabrowski Piotr (BKS Skorpion Szczecin)

52 kg   Popov Jaroslav (Rosja)

54 kg   Lewandowski Filip (KB Champion Włocławek)

54 kg   Urbański Aleks (BKS Skorpion Szczecin)

57 kg   Sadowski Oskar (BKS Skorpion Szczecin)

60 kg   Cumic Miljan (Niemcy) - został wybrany najlepszym zawodnikiem Turnieju

63 kg   Sokołov Ilja (Rosja)

70 kg   Karimov Mukhammadali (BKS Skorpion Szczecin)

75 kg   Parada Kacper (BKS Skorpion Szczecin)

+80 kg Kalwasiński Piotr (WKB Start Włocławek)

Zawody odbyły się na otwartym powietrzu, a organizatorzy zadbali o to aby zawodnicy otrzymali nagrody oraz pamiątkowe puchary. Gośćmi Turnieju byli: Wiceprezes ds. zagranicznych PZB Roman Ślagowski, oraz Prezes K-P OZB Kazimierz Kiczyński.

 

 

Zakończenie pracy trenerskiej Czesława Dromowicza

W piątek, 28.06.2019 r. w Central Park w Toruniu odbyło się zakończenie, ponad 50-letniej, działalności trenera Czesława Dromowicza, a wraz z nią zawieszona została sportowa działalność Stowarzyszenia Sportów Walki „Ring Wolny”.

W spotkaniu, które odbyło się w Toruniu w Central Parku uczestniczyli wychowankowie trenera Dromowicza, przedstawiciele Klubu Seniora Boksu Sławomir Ciara i Andrzej Świerczyński, wieloletnia księgowa Anna Mańkowska,  Wiceprezes Klubu Piotr Fiderewicz, Polski Związek Bokserski reprezentowany był przez Wiceprezesa Macieja Demel, natomiast Kujawsko-Pomorski Związek reprezentował Prezes Kazimierz Kiczyński.

Zebrani wspominali sukcesy, które osiągnął trener, jak również założyciel Klubu SSW „Ring Wolny”, tu należy wymienić, że pan Czesław wychował ponad 60 medalistów różnych grup wiekowych, m.in.; Janusza Zdziarskiego, Mariusza Sumińskiego, Pawła Pyrę, Adama Roguszkę, Mariusza Welca, Piotra Olejniczaka, Jacka Piotrowskiego, Patryka Tołkaczewskiego, Łukasza Demel, Artura Wichrowskiego, Daniela Stolarczyka.

W swym wystąpieniu pan Dromowicz podkreślił, że nie żałuje lat spędzonych z tą męską dyscypliną sportu i zapowiedział, że będzie czynnie działał w Pomorsko-Kujawskim Klubie Seniora Boksu, w którym jest Wiceprezesem.

 

 

Zgrupowanie Kadry Narodowej Kadetów i Juniorów w boksie w Grudziądzu

Pod kierownictwem Krzysztofa Szot i Adama Wójcik (trenerów KN Kadetów) i Krzysztofa Miałki (trener KN Juniorów), przez 10 dni (16-25.07.2019), na obiektach Grudziądzkiego „Startu” trwało zgrupowanie szkoleniowe Kadr Narodowych Kadetów i Juniorów.

Trener Kadry Juniorów, Krzysztof Miałki, w związku z tym, że niedawno objął to stanowisko chciał przypatrzeć się zawodnikom, ich podejściu do pracy i zaangażowaniu. Głównym celem tego zgrupowania była praca nad wytrzymałością. Dodać należy, że jest zadowolony z warunków pobytu, jak również bazy treningowej.

Trener Kadry Kadetów, Krzysztof Szot, powołał zawodników głownie z rocznika 2004. Głównym celem zgrupowania była praca nad wytrzymałością i siłą. Ponadto zawodnik Oliwier Szot przygotowywał się do Pucharu Narodów w Serbii, który odbędzie się 12.08.2019 r., a Nicolas Pawlik do Mistrzostw Europy Młodzików w Gruzji.

 

Zgrupowanie Kadry Wojewódzkiej Młodzików w Lidzbarku

W lipcu w pięknym Ośrodku „Ambrowil” w Lidzbarku Welskim, zorganizowany został obóz Kadry Wojewódzkiej Młodzików. Zgrupowanie prowadzili, trenerzy: Krzysztof Łajdyk i Jan Zubik. Młodzież przede wszystkim ćwiczyła technikę oraz pracowała nad kondycją. Zawodnicy byli zadowoleni z pobytu i już nie mogą doczekać się drugiego zgrupowania, które planowane jest w sierpniu.

 

Zapraszamy Panie !

Kujawsko-Pomorski Okręgowy Związek Bokserski w Grudziądzu planuje jesienią 2019 roku zorganizować kurs dla kobiet na sędziego bokserskiego. Kobiety, które mają ukończone 21 lat, średnie wykształcenie, nienaganną opinię i dobry stan zdrowia mogą zgłosić się na kurs sędziego. Termin rozpoczęcia kursu zależny jest od ilości zgłoszeń.

Chętne mogą zgłaszać się osobiście do siedziby Kujawsko-Pomorskiego OZB w Grudziądzu przy ul. Konarskiego 36, telefonicznie 56 46 216 23; 604-80-53-31 lub drogą elektroniczną: kujawsko_pomorski_ozb@op.pl

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.