TRENER CHISORY: NAJPIERW PARKER, POTEM WALKA O TYTUŁ

- Dzięki tej wygranej Dereck ustawił się w kolejce do dużych walk. Kolejnym rywalem może być Parker - mówi Dave Coldwell, trener Derecka Chisory (31-9, 22 KO), który w sobotni wieczór ciężko znokautował w drugiej rundzie Artura Szpilkę (22-4, 15 KO).

Wszystko wskazuje na to, że kolejną przeszkodą w karierze Anglika rzeczywiście będzie Joseph Parker (26-2, 20 KO), były mistrz świata wagi ciężkiej federacji WBO. Taki pojedynek mógłby się odbyć na rozpisce gali Joshua vs Ruiz Jr II.

- Nie rozważaliśmy wcześniej kolejnych ruchów, ponieważ wiedzieliśmy, że walka ze Szpilką może być bardzo groźna. Powtarzałem Dereckowi, że musi skoncentrować się wyłącznie na Szpilce. Gdyby przegrał, mógłby zapomnieć o dużych walkach - kontynuował szkoleniowiec.

- Walka z Parkerem będzie ciężka i trudna, ale właśnie takich pojedynków chce teraz Dereck. Zresztą chyba każdy chciałby to zobaczyć. Przed Dereckiem być może ostatnie dwie walki. Jest co prawda twardy, bardzo silny i kocha boks, ale nie chciałbym, żeby z tego powodu przedłużał swoją karierę. Starcie z Parkerem to spore ryzyko, lecz jeśli wygrałby z nim, wówczas być może dostałby walkę o mistrzostwo świata wagi ciężkiej. Najlepsi są Fury, Ruiz, Joshua i Wilder, za nimi są Whyte i właśnie Parker, więc jeśli Dereck pokonałby Parkera, znalazłby się w gronie najlepszych. Tak więc najpierw Parker, a potem walka o tytuł - zakończył Coldwell.

SZPILKA: NAJBARDZIEJ MI PRZYKRO Z POWODU TRENERA ANUCZINA >>>

Pomimo ciężkiego nokautu popularny "Szpila" zapowiedział, że nie zamierza kończyć kariery.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Marduk
Data: 24-07-2019 23:30:12 
Ten Kownacki to nie wiem kiedy się doczeka na walkę o tytuł. Dają do walki o tytuł jakiś Breazeale. Teraz taka kolejka, że ciężko powiedzieć.
 Autor komentarza: teanshin
Data: 25-07-2019 06:00:05 
Już w zeszłym roku pisałem że Kownaś nie dopcha się do pasa przynajmniej do końca 2020r. nawet jak będzie wygrywał. Trzeba było brać swoją szansę jak była okazja.
Chisora vs Parker to będzie świetna walka dla oka, bardzo dobre zestawienie.
 Autor komentarza: Miro
Data: 25-07-2019 06:13:10 
Trochę dziwnie brzmią słowa Heya, że wygrana Chisory ze Szpilką spowodowała, że Chisora ma przepustkę do dużych walk. To jakieś jaja. A przed walką w którym miejscu HW był Szpilka, że pokonanie go tak nobilituje naraz Chisorę ? Jak by pokonał powiedzmy Ortiza , Povietkina,Puleva to co innego. Czy na prawdę w świecie bokserskim Szpilka był tak bardzo ceniony , że stał się cennym łupem dla Chisory ?
 Autor komentarza: Zartan
Data: 25-07-2019 10:41:48 
Miro
Dokładnie.
 Autor komentarza: reckik
Data: 25-07-2019 12:51:32 
Sama wygrana ze Szpilką jakoś specjalnie nie nobilituje Chisory, ale sposób w jaki to zrobił już tak. Przecież oni sami przyznają, że przepustką do topu będzie pokonanie Parkera. Jeśli się uda, to będzie można powiedzieć o Chisorze, że: wygrywa (ma win streak), walczy efektownie (KO na Szpilce) i broni się sportowo (pokonanie Parkera). Ludzie to kupią. Chisora ma znane nazwisko, plus w/w argumenty mogą dać mu tittle shota za super wypłatę.
 Autor komentarza: reckik
Data: 25-07-2019 12:53:32 
No i Chisora jest z UK, to też działa na jego korzyść bo tam są duże pieniądze od kibiców.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.