Archiwum wiadomości z dnia: 2019-07-21

 


MANNY PACQUIAO: MYŚLĘ, ŻE STOCZĘ WALKĘ W PRZYSZŁYM ROKU

Genialny Manny Pacquiao (62-7-2, 39 KO) nie lubi dużo mówić przed i po walce, woli przemawiać w ringu, za pomocą pięści. Tak było również w przypadku starcia z Keithem Thurmanem (29-1, 22 KO), któremu Filipińczyk odebrał wczoraj pas WBA wagi półśredniej w kapitalnym stylu. Manny zdradził przy okazji ważną informację dotyczącą swojego kolejnego występu.


CALEB PLANT OBRONIŁ PO RAZ PIERWSZY TYTUŁ MISTRZOWSKI

- Po takich wydarzeniach możesz się poddać, albo spróbować z tym walczyć i zwyciężyć - mówił kilka dni temu Caleb Plant (19-0, 11 KO), który w 2015 roku stracił córeczkę, a kilka miesięcy temu jego mamę zabił policjant, gdy ta zaatakowała nożem. Przed momentem dzielny 27-latek z Nevady obronił w swoich stronach po raz pierwszy tytuł mistrza świata kategorii super średniej federacji IBF.
CO DALEJ? SOSNOWSKI I PIĄTKOWSKA O PRZYSZŁOŚCI SZPILKI

Po brutalnej porażce z Dereckiem Chisorą (31-9, 22 KO) na wczorajszej gali w Londynie, Artur Szpilka (22-4, 15 KO) nie pamiętał, co stało się w ringu. Pytał trenera Anuczina, dlaczego sędzia przerwał walkę, a do Michała Materli, który był w narożniku wraz z Anuczinem, mówił po angielsku. Nokaut z rąk Chisory był bardzo ciężki i pojawia się pytanie: co dalej z Arturem Szpilką? Głos zabrała Ewa Piątkowska wraz z Albertem Sosnowskim.
DILLIAN WHYTE WSTAŁ Z DESEK I POKONAŁ PO WOJNIE OSCARA RIVASA

Dillian Whyte (26-1, 18 KO) przyzwyczaił już kibiców, że daje znakomite walki. Przed momentem po kolejnej ringowej wojnie pokonał Oscara Rivasa (26-1, 18 KO), zdobył tytuł mistrza świata wagi ciężkiej federacji WBC w wersji tymczasowej, ale przede wszystkim zapewnił sobie status obowiązkowego pretendenta i walkę z pełnoprawnym championem, Deontayem Wilderem (41-0-1, 40 KO).MANNY PACQUIAO vs KEITH THURMAN: STATYSTYKI CIOSÓW

Oceniając walkę, nie można polegać w stu procentach na statystykach Compubox, ale często oddają one dobrze pewne elementy pojedynku. Czy było tak w przypadku walki Manny'ego Pacquiao (62-7-2, 39 KO) z Keithem Thurmanem (29-1, 22 KO)? Niektóre statystyki dotyczące tej wspaniałej, zakończonej niecałe dwie godziny temu wojny, budzą pewne kontrowersje.
NIEDZIELA W RINGU #1: CHISORA-SZPILKA, WHYTE I WAGA CIĘŻKA

Wystartowaliśmy specjalnie dla Was z nowym podcastem o nazwie 'Niedziela w ringu'. Dobrych kilka lat temu, dokładnie w 2013 roku, był cykl wywiadów o tej samej nazwie. Tym razem będzie to forma podcastu, w którym będziemy opowiadać o ostatnich galach, pojedynkach, a także nadchodzących dużych bokserskich imprezach. Nie zabraknie także 'kartek z kalendarza', historycznych wątków pięściarskich. Na pierwszy rzut idzie oczywiście gala w Londynie i pojedynek Artura Szpilki (22-4, 15 KO) z Dereckiem Chisorą (31-9, 22 KO). Szybka 15-minutowa analiza. Podcast planowo ma pojawiać się co tydzień, oczywiście w niedzielę.PROKSA O WALCE SZPILKI: NIKT MI NIE WMÓWI, ŻE TAM BYŁA TAKTYKA

Po brutalnym nokaucie, jaki zafundował wczoraj Arturowi Szpilce (22-4, 15 KO) Dereck Chisora (31-9, 22 KO) na gali w Londynie, pojawia się coraz więcej krytycznych opinii dotyczących trenera Polaka, Romana Anuczina. Jeden ze świadków sparingów Szpilki, Grzegorz Proksa bardzo ostro wypowiedział się na temat taktycznej strony pojedynku Artura z Chisorą. Według Proksy Anuczin popełnił kardynalne błędy.