AJAGBA PO RAZ PIERWSZY NA PEŁNYM DYSTANSIE

Niektórzy zdążyli już zrobić z niego nowego mistrza wszechwag, tymczasem Efe Ajagba (11-0, 9 KO) ma jeszcze przed sobą sporo ciężkiej pracy. Pokazał mu to niepokonany do dzisiaj Ali Demirezen (11-1, 10 KO), swego czasu szykowany jako rywal dla Izu Ugonoha.

Obaj panowie boksowali na igrzyskach w Rio. Turek odpadł w 1/8 finału wagi super ciężkiej, a Nigeryjczyk w ćwierćfinale. Wyraźnym faworytem był dziś podopieczny Ronniego Shieldsa. Zapowiadał zresztą nokaut, ale Demirezen ostro mu się postawił.

Ajagba na pewno ma czym przyłożyć, udowodnił również, że nieźle znosi trudy pojedynku kondycyjnie. Wciąż jest jednak trochę jednowymiarowym zawodnikiem i nie potrafił złamać takiego osiłka jak Turek. Po ostatnim gongu sędziowie zgodnie wskazali Ajagbę jako zwycięzcę, lecz punktacja 97:93 i przede wszystkim dwukrotnie 99:91 nie oddaje do końca obrazu potyczki.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Kaczakan
Data: 21-07-2019 05:03:48 
Piona nie skończył przed czasem? Brawo. Czekam tylko na moment, gdy ktoś go zagoni do narożnika, zesra się w spodenki, pójdzie po nogawce i rozłoży kikuty. Jego czas? Chyba na instagramie.
 Autor komentarza: Marduk
Data: 21-07-2019 09:37:38 
Dobrze, że nie skończył przed czasem, bo Ajagba już taki zbyt pewny siebie był i gadał, że on za rok dwa będzie o pasy walczył.
 Autor komentarza: teanshin
Data: 21-07-2019 09:59:02 
Przecież wygrał, nie udało mu się zastopować Turka i już są głosy że Ajagba to pomyłka. Wiadomo że chłop się jeszcze uczy i sporo przed nim pracy, ale wygrana nad takim przeciwnikiem pokazuje że ma potencjał.
 Autor komentarza: leon84
Data: 21-07-2019 12:02:05 
A sam twierdził,że taki straszny,że przeciwnicy przed nim z ringu uciekają,bo się go boją :D...Częsty przypadek.Obijanie słabszych zawodników,a potem trafia się przeciwnik co potrafi boksować i zaczynają sie problemy.
 Autor komentarza: Marduk
Data: 21-07-2019 14:36:02 
Ajagba fizycznie jest mocny. Dobry siłowo, dobra kondycja, dobre warunki fizyczne, dobra odporność na ciosy. Problemem jest praca na nogach, technika, słaby balans. Za dużo zbiera. Zamiast chować się za gardą powinien dystansować przeciwników i więcej pracować na nogach. Jab mu jako tako pracuje, ale nogi tak średnio,

Na pewno jego karierę trzeba prowadzić spokojnie, bo ją zaczyna i na razie zgarnął teraz 15 tys dolarów za walkę (pewnie najwięcej w karierze), więc kto wie czy nie pracował, gdzieś dodatkowo, więc pewnie nawet nie skupiał się jedynie na boksie).
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.