CO DALEJ? SOSNOWSKI I PIĄTKOWSKA O PRZYSZŁOŚCI SZPILKI

Po brutalnej porażce z Dereckiem Chisorą (31-9, 22 KO) na wczorajszej gali w Londynie, Artur Szpilka (22-4, 15 KO) nie pamiętał, co stało się w ringu. Pytał trenera Anuczina, dlaczego sędzia przerwał walkę, a do Michała Materli, który był w narożniku wraz z Anuczinem, mówił po angielsku. Nokaut z rąk Chisory był bardzo ciężki i pojawia się pytanie: co dalej z Arturem Szpilką? Głos zabrała Ewa Piątkowska wraz z Albertem Sosnowskim.

WSZYSTKO O WALCE SZPILKA vs CHISORA >>>

Albert Sosnowski

Co dalej? Nie chcę odpowiadać za Artura, musi przemyśleć decyzję z najbliższymi. To kolejna przegrana przez ciężki nokaut, warto się zastanowić nad przyszłością.

Sam przegrywałem przez nokaut i wiem, jakie to jest bolesne. Po walce niczego się nie pamięta. Gdy widzi się takie dramatyczne chwile, to robi się przykro, ale przede wszystkim życzę mu teraz zdrowia

Ewa Piątkowska

Walka ta absolutnie zamknęła już Arturowi boksowanie na światowym poziomie, natomiast w Polsce czekają go nadal ciekawe walki. Mamy tu Łukasza Różańskiego, mamy Krzysztofa Włodarczyka, ale na razie za wcześnie, by cokolwiek planować. Artur musi odpocząć i wszystko sobie poukładać.

Nie możemy Arturowi wybierać trenera i musimy pamiętać, że na polskim rynku jest tylko kilku trenerów zajmujących się boksem zawodowym. Byłam sceptycznie nastawiona do Anuczina, był przez Artura zdominowany. Te fragmenty treningów, które widziałam, były dosyć dziwne, takie tarczowanie w stylu Mayweathera jest fajne dla niższych wag, natomiast ''ciężcy'' takich rzeczy nie muszą robić. Rywal by się tylko roześmiał, gdyby ktoś zaczął boksować w tym stylu. Tutaj trzeba się raczej nastawiać na wojnę, na siłę, a nie na takie pacanki (...) Zachowanie Artura w ringu było niepokojące. Powinien się poważnie zastanowić nad tym, co dalej, bo zdrowie ma się tylko jedno.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: SiemionX
Data: 21-07-2019 10:58:35 
"Mamy tu Łukasza Różańskiego, mamy Krzysztofa Włodarczyka, ..."

No i Pan Paweł i jedziemy. :)
Tzn. Pan Krzysztof (Zimnoch). Chętnie bym to zobaczył, cios Zimnocha Szpilka raczej ustoi, dobra walka na odbudowanie.

Tak przy okazji, czy to jest możliwe, że bokser po walce może nie pamiętać tego co było po ciosie? Bo już kilka razy to słyszałem, ale coś mi się nie chce wierzyć.
 Autor komentarza: fext
Data: 21-07-2019 11:08:21 
@Siemion
Przy takim nokaucie odcina i resetuje wszystko, Szpilka mógł nawet nie pamiętać tego, jak wchodził do ringu. Niebezpieczna sprawa. Tutaj dodatkowo dochodzi "dobicie", Szpilka był już nieprzytomny przed ostatnią bombą Chisory, gdyby nie ona, padłby i tak, przeciwnik skosił go całkowicie "na wyrost". Powiem więcej, ten cios za jakiś czas wyjdzie, kiedy Szpilka będzie usiłował znów bawić się w cokolwiek, co wiąże się z obrywaniem po głowie. Dlatego powinien przestać się w to bawić.
 Autor komentarza: Marduk
Data: 21-07-2019 11:18:21 
Tylko i wyłącznie Zimnoch. Obaj zarobią, bo jest zła krew pomiędzy nimi. Do Różańskiego niech Szpilka nie startuje, bo przegra (choć potrwa to trochę dłużej niż z Chisorą.
 Autor komentarza: Champion20
Data: 21-07-2019 11:20:16 
Co dalej ze szpilką ? na 99% będziesz przyszłą gwiazdką KSW. Wątpie czy dalej będzie boksowal z kim po co? jego kariera na dobre zakonczyla sie wczoraj. Watpie czy beda go interesowaly walki na polskim podwórku
 Autor komentarza: Clevland
Data: 21-07-2019 11:20:36 
Szpilka wróci walką na przetarcie z jakimś Węgrem...

A później znów z motyką na księżyc.
 Autor komentarza: krzysiek123777
Data: 21-07-2019 11:28:03 
szpilka będzie dalej z polakami boksować diablo zimnoch napewno bo rozanski go znokautuje jak chisora a po tych walkach w/w ksw i nic więcej tam oswiecinski czeka hehe i pewnie oswiecinski mu wpierdoli szpilka drugi Najman się zrobil tyle obiecuje a ciagle pada na deski a tamten klepie hehe
 Autor komentarza: maro1988
Data: 21-07-2019 11:38:37 
Mowcie co chcecie ale niech Borek zrobi walke Adamek vs Chisora to by było cos.
 Autor komentarza: niepodskakuj
Data: 21-07-2019 11:45:08 
Piątkowska dobrze gada, takie pacanki to nie z Chisorą...
 Autor komentarza: MLJ
Data: 21-07-2019 12:00:18 
Różński ze swoją agresją zrobi Szpilce dokładnie to samo co Chisora..
Rewanż z Wachem, ewentualnie Diablo, potem KSW..
 Autor komentarza: Ramirez82
Data: 21-07-2019 12:13:54 
A widzieliście fragment jak Szpila spotkał się z Chisorą po walce w szatni, czy gdzieś tam, i Anuczin przez kilka prób nie mógł się doprosić przybicia piątki z Chisorą?
 Autor komentarza: Trice
Data: 21-07-2019 12:15:22 
Walka na przetarcie z Węgrem, a potem Diablo, Zimnoch, Różański. To jest poziom Szpilki, ale ludzie naprawdę chcieliby to zobaczyć. I kasa pewnie by wpadła niezła.
 Autor komentarza: hayabooza
Data: 21-07-2019 12:21:07 
skad ten uzytkownik php wylazl wypuscili go z jakiego lasu po latach niewoli czy to jakis stale banowany patus zmieniajacy nicki ? XD
gosc ma taka wiedze ze powinien boksem wladać i zestawiac walki, geniusz xDDDDD
 Autor komentarza: JIN
Data: 21-07-2019 12:21:48 
Teraz Szpilka z Wachem i po niej Mariusz kończy karierę.
Następnie Zimnoch, jeśli trochę odkopią temat ich spiny (teraz jest ku temu okazja).
Po tym Artur kończy bokserską karierę i leci do KSW. Wykorzystując flow ze spiny z Zimnochem, rzucanie tekstami o konfidentach, kontraktują mu walkę z Oświęcimskim.
 Autor komentarza: Meehaw
Data: 21-07-2019 12:24:31 
Nie wiadomo co dalej ze Szpilką - zawodnik nie umie trzymać gardy. Każdy nokautujący cios otrzymał, trzymając rękawice poniżej pępka. Tylko Wilder ustrzelił go czesciochem.
 Autor komentarza: KalarCz
Data: 21-07-2019 12:49:22 
a więc opcje są takie, koniec kariery, walki ze słabeuszami (niekoniecznie wygrane) na galach Wasilewskiego, albo KSW, zakontraktowanie walki z Chisorą to była najgłupsza decyzja w karierze, i wszyscy o tym wiedzieli, promotorzy, dziennikarze, koledzy bokserzy, po co to było ... NIE WIEM
 Autor komentarza: BlackDog
Data: 21-07-2019 12:56:50 
Szpilka powinien był zrobić wszystko by zawalczyć z Wachem po raz drugi. Wacha z dobrą taktyką i przygotowaniem fizycznym znów by najpewniej ograł. Kasy byłoby mniej ale przynajmniej nie leżałby na ringu nieprzytomny i ludzie nie kończyli by mu kariery a forsy i tak było do wzięcia sporo.

Nie ma co snuć od razu teorii o kończeniu. Jak zdrowie pozwoli i będzie miał trochę ambicji na pewnym poziomie może sobie boksować. I zarobi, i zostanie trochę otoczki znanej persony itd.
A że nie wejdzie nigdy do topu?
Mało który zawodnik z Polski ma na to szanse. Nie ma co rozpaczać. Nie każdy musi być topem czy mistrzem. Gdyby byli sami świetni zawodnicy nie byłoby na kim budować doświadczenia itd.

Szpulka zrobi co tam będzie chciał ale wyżej już nie podskoczy. Wymagania finansowe to już raczej nie będzie problem bo nikt mu dużo nie da w tym momencie więc sensowniejszy dobór rywali wchodzi w grę.
No i zawsze może jeszcze wyciągnąć trochę forsy za walki z Polakami.
 Autor komentarza: SiemionX
Data: 21-07-2019 13:18:53 
Autor komentarza: BlackDog
Szpilka powinien był zrobić wszystko by zawalczyć z Wachem po raz drugi. Wacha z dobrą taktyką i przygotowaniem fizycznym znów by najpewniej ograł.


Piszesz tak jakby w pierwszej walce Szpilka go ograł a to była równa walka, Szpilka nie pokazał tam swojej przewagi.
 Autor komentarza: Marduk
Data: 21-07-2019 13:22:54 
@Blackdog Z Zimnochem Szpilka miałby i łatwiej i zarobiłby więcej kasy.
 Autor komentarza: Vitalijbitchko
Data: 21-07-2019 13:40:59 
Niestety, ale na żadnym innym narodzie jak na szklanoszczękich Polakach nie ma tak brutalnych, spektakularnych nokautów. Uzbierała się już pokaźna lista, niestety.

Skierniewski vs. Olubamiwo

Sosnowski vs. Dimitrenko

Zimnoch vs. Mollo, Abell

Rekowski vs. Takam

Szpilka vs. Wilder, Chisora


Masakra. Tylko Wach, Adamek, Michalczewski i prime Gołota ( do pewnego momentu) byli twardzi i potrafili przyjąć bomby.
 Autor komentarza: Pyskatyy
Data: 21-07-2019 14:43:45 
Myślę, że walka z Zimnochem byłaby dla Szpilki najlepszym rozwiązaniem w tym momencie, jeżeli chce coś jeszcze zarobić w ringu. Zimnoch swoim ciosem krzywdy mu raczej nie zrobi, a można jeszcze sporo z tego starcia wyciągnąć. Z Różańskim go nie widzę, z Diablo też mogłyby być problemy, gdyby Krzysiek dobrze przycelował. Pchanie się do KSW raczej też pozbawione sensu, chyba, że toczyłby walki z totalnymi freakami. Szpilka jest mistrzem autopromocji i jako celebryta mógłby jeszcze sporo zarobić, i wg mnie tą właśnie drogą powinien pójść.
 Autor komentarza: Kaczor
Data: 22-07-2019 09:09:15 
Na polskim podwórku mamy teraz 4 ciężkich, którzy kończą kariery, albo ich ostatnie wyniki zamykają im drogę do międzynarodowych walk. Nie zdziwi mnie jak któryś z polskich promotorów wpadnie na pomysł zorganizowania gali: "ostatnia szansa" i zestawi ze sobą np: Adamek vs Wach i Izu vs Szpilka, a potem wygrani ze sobą w finale...
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.