CO DALEJ? SOSNOWSKI I PIĄTKOWSKA O PRZYSZŁOŚCI SZPILKI

Redakcja, TVP Sport

2019-07-21

Po brutalnej porażce z Dereckiem Chisorą (31-9, 22 KO) na wczorajszej gali w Londynie, Artur Szpilka (22-4, 15 KO) nie pamiętał, co stało się w ringu. Pytał trenera Anuczina, dlaczego sędzia przerwał walkę, a do Michała Materli, który był w narożniku wraz z Anuczinem, mówił po angielsku. Nokaut z rąk Chisory był bardzo ciężki i pojawia się pytanie: co dalej z Arturem Szpilką? Głos zabrała Ewa Piątkowska wraz z Albertem Sosnowskim.

WSZYSTKO O WALCE SZPILKA vs CHISORA >>>

Albert Sosnowski

Co dalej? Nie chcę odpowiadać za Artura, musi przemyśleć decyzję z najbliższymi. To kolejna przegrana przez ciężki nokaut, warto się zastanowić nad przyszłością.

Sam przegrywałem przez nokaut i wiem, jakie to jest bolesne. Po walce niczego się nie pamięta. Gdy widzi się takie dramatyczne chwile, to robi się przykro, ale przede wszystkim życzę mu teraz zdrowia

Ewa Piątkowska

Walka ta absolutnie zamknęła już Arturowi boksowanie na światowym poziomie, natomiast w Polsce czekają go nadal ciekawe walki. Mamy tu Łukasza Różańskiego, mamy Krzysztofa Włodarczyka, ale na razie za wcześnie, by cokolwiek planować. Artur musi odpocząć i wszystko sobie poukładać.

Nie możemy Arturowi wybierać trenera i musimy pamiętać, że na polskim rynku jest tylko kilku trenerów zajmujących się boksem zawodowym. Byłam sceptycznie nastawiona do Anuczina, był przez Artura zdominowany. Te fragmenty treningów, które widziałam, były dosyć dziwne, takie tarczowanie w stylu Mayweathera jest fajne dla niższych wag, natomiast ''ciężcy'' takich rzeczy nie muszą robić. Rywal by się tylko roześmiał, gdyby ktoś zaczął boksować w tym stylu. Tutaj trzeba się raczej nastawiać na wojnę, na siłę, a nie na takie pacanki (...) Zachowanie Artura w ringu było niepokojące. Powinien się poważnie zastanowić nad tym, co dalej, bo zdrowie ma się tylko jedno.