Archiwum wiadomości z dnia: 2017-08-27

 


GERVONTA DAVIS ZNÓW PRZED CZASEM

Gervonta Davis (19-0, 18 KO) wygłupił się wczoraj na ważeniu i mając kilogramową nadwyżkę stracił tytuł mistrza świata kategorii super piórkowej federacji IBF. Dziś powygłupiał się też trochę w ringu, ale pewnie pokonał Francisco Fonsecę (19-1-1, 13 KO).


COTTO WRÓCIŁ NA TRON W WADZE JUNIOR ŚREDNIEJ

Miguel Cotto (41-5, 33 KO) zapowiada, że z końcem tego roku zakończy zawodową karierę, ale właśnie przed chwilą po raz kolejny został mistrzem świata wagi junior średniej. Świetnie dysponowany Portorykańczyk po doskonałym widowisku pokonał na punkty ambitnego i twardego jak skała Japończyka Yoshihiro Kamegai (27-4-2, 24 KO).


TABITI PEWNIE WYPUNKTOWAŁ CUNNINGHAMA

Gdyby Steve Cunningham (29-9-1, 13 KO) miał za sobą mocniejszego promotora, to zapewne jego rekord wyglądałby zupełnie inaczej. "USS" stoczył w swojej bogatej karierze wiele wyrównanych bojów, a punktowe zwycięstwa w nich sędziowie zazwyczaj właśnie ze względu na "zaplecze" przyznawali jego oponentowi. Dzisiaj jednak kwestia wygranej nie mogła budzić żadnych wątpliwości.

MAYWEATHER JR: McGREGOR OKAZAŁ SIĘ LEPSZY NIŻ MYŚLAŁEM

- Obiecywałem wam od początku, że ta walka nie zakończy się na punkty. Wystawiałem na szalę reputację całego boksu, choć McGregor okazał się trochę lepszy niż myślałem - mówił na konferencji prasowej Floyd Mayweather Jr (50-0, 27 KO) tuż po zwycięstwie nad gwiazdą MMA, debiutującym w boksie zawodowym Conorem McGregorem (0-1).
DOUGLAS: WYGRANA McGREGORA BĘDZIE WIĘKSZĄ SENSACJĄ NIŻ MÓJ NOKAUT

Kiedy James 'Buster' Douglas wychodził do ringu w Tokio, by stanąć naprzeciw niosącego przerażenie wśród rywali Mike'a Tysona, bukmacherzy stawiali na mistrza w stosunku 42-1. Teraz w stosunku 4-1 faworyzują Floyda Mayweathera Jr (49-0, 26 KO) w konfrontacji z Conorem McGregorem, ale nikt nie ma chyba wątpliwości, że ewentualna wygrana Irlandczyka byłaby jeszcze większą sensacją niż pamiętny wieczór w stolicy Japonii.