BADOU JACK ZASTOPOWAŁ CLEVERLY'EGO I ODEBRAŁ MU PAS WBA REGULAR

Badou Jack (22-1-2, 13 KO) w dobrym stylu zadebiutował w wadze półciężkiej. Były już champion WBC kategorii super średniej pokonał Nathana Cleverly'ego (30-4, 16 KO), odbierając mu pas WBA Regular w limicie 79,4kg.

Walijczyk rozpoczął ostrym pressingiem i długim lewym prostym, który regularnie kąsał. Z kolei Szwed polował mocną bombą z prawej ręki. Bił rzadziej, za to optycznie mocniej. W ostatniej minucie drugiej rundy czując, że jest za mało aktywny, ostrzej ruszył na obrońcę tytułu, akcentując ten krótki fragment kilkoma ciekawymi akcjami. Nathan przyjął w trzecim starciu walkę w półdystansie, wdając się w wymiany cios za cios. W czwartym jednak został zepchnięty do głębokiego odwrotu, a Jack przejął pełną kontrolę w ringu. Trafiał mocnym prawym i lewym sierpem, dokładając również dwa potężne lewe haki od doły na szczękę.

Od początku piątej odsłony Jack jeszcze ostrzej siadł na przeciwniku, nie wypuszczając go w ogóle z lin. Bił już gdzie i jak popadnie i choć Cleverly sporo tych ciosów przepuszczał bądź blokował, to część z nich dochodziła. Jednostronny bój trwał niemal trzy minuty, bo na piętnaście sekund przed końcem piątej rundy doświadczony arbiter Tony Weeks wkroczył do akcji i pomimo protestów Walijczyka zastopował potyczkę.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: nonitek
Data: 27-08-2017 05:34:01 
Git Jack, tak miało być.
 Autor komentarza: Furmi
Data: 27-08-2017 06:10:25 
Może być naprawdę mocny w półciężkiej.
 Autor komentarza: Ghostbuster
Data: 27-08-2017 07:36:54 
Ja niestety nie widziałem tej walki, ale po tym jak Badou Jack świetnie zaprezentował się w walce z Jamesem DeGale to wydaje mi się, że Badou Jack będzie dobrze sobie radził w wadze półciężkiej. To będzie ścisła czołówka.
 Autor komentarza: MLJ
Data: 27-08-2017 09:54:11 
Coraz bardziej popoba mi sie Jack jako pięściarz. Sporo go krytykowałem jakiś czas temu, jakoś mnie nie przekonywał, ale widać że to kawał solidnego zawodnika. W półcieżkiej pojawił sie kolejny mocny gracz.
 Autor komentarza: Vitalij71
Data: 27-08-2017 11:03:38 
Cleverly to walczaka ale on jest mocno naruszony po walakch z z Kovalevem , Bellew i też Fonfarą
walki nie widziałem ale wychodzi że fajna ciekawa
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.