Archiwum wiadomości z dnia: 2017-04-14

 WARD: TO BYŁA RÓWNA WALKA, ALE TO JA WYGRAŁEM

- Nic nikomu nie muszę udowadniać po pierwszej walce. Owszem, to była równa potyczka, ale nie ma mowy o żadnym rabunku - mówi Andre Ward (31-0, 15 KO), który 17 czerwca w Mandalay Bay Resort & Casino w Las Vegas da rewanż Siergiejowi Kowaliowowi (30-1-1, 26 KO) za kontrowersyjne zwycięstwo z listopada ubiegłego roku.HISTORIA ZATOCZY KOŁO? HASIM RAHMAN JR IDZIE W ŚLADY OJCA!

Kiedy Lennox Lewis w rewanżu nokautował Hasima Rahmana (50-9-2, 41 KO), odbierając mu pasy WBC i IBF, sławne były zdjęcia 10-letniego syna ówczesnego mistrza, który płacze nad zamroczonym jeszcze, znokautowanym chwilę wcześniej ojcem. Dziś ten dzieciak to już muskularny, 26-letni facet, który za kilkanaście godzin zadebiutuje na zawodowym ringu. Geny ma świetne, ale czy zdoła pójść w ślady taty?


JOSHUA: JAK ZWYKLE POSZUKAM NOKAUTU

- Przez lata obserwowałem poczynania Władimira. Potrzebowałem takiego wyzwania, aby pokazać ludziom, na co naprawdę mnie stać i jaki drzemie we mnie potencjał - mówi na dwa tygodnie przed starciem z Władimirem Kliczką (64-4, 53 KO) zmotywowany Anthony Joshua (18-0, 18 KO).TRENER PARKERA: BYŁO CIĘŻKO, ALE TERAZ JESTEŚMY ZADOWOLENI

- Nie jest tajemnicą, że obóz przed walką z Ruizem nie należał do najlepszych. Tym razem jednak jesteśmy bardzo zadowoleni - mówi Kevin Barry, trener Josepha Parkera (22-0, 18 KO), który za trzy tygodnie w pierwszej obronie tytułu mistrza świata wagi ciężkiej federacji WBO spotka się oficjalnym pretendentem do pasa, Hughie Furym (20-0, 10 KO).

KRZYSZTOF ZIMNOCH: DOBÓR RYWALA MI ODPOWIADA, CHCĘ WYGRAĆ PEWNIE

Piętnaście miesięcy temu kariera Krzysztofa Zimnocha (21-1-1, 14 KO) znalazła się na zakręcie po niespodziewanej porażce z Mike'em Mollo. Odbudował się jednak dwoma zwycięstwami, by pod koniec lutego z nawiązką zrewanżować się Amerykaninowi. Już 22 kwietnia w Legionowie spotka się z byłym pretendentem do mistrzostwa świata, dwumetrowym Michaelem Grantem (48-6, 36 KO).