Archiwum wiadomości z dnia: 2017-01-23

 

WILDER: NIEWIELE WIEM O WAWRZYKU

Już 25 lutego w Alabamie Deontay Wilder (37-0, 36 KO) przystąpi do piątej obrony tytułu mistrza świata federacji WBC wagi ciężkiej, mając za rywala naszego Andrzeja Wawrzyka (33-1, 19 KO). Pięściarz z Alabamy przyznaje, że niewiele wie na temat Polaka.

MARCIN SIWY: JESTEM NA TAK

- To byłoby ciekawe widowisko. Naprzeciw siebie dwóch niepokonanych, ambitnych pięściarzy, bez żadnej plamy w rekordzie, więc obaj zrobilibyśmy wszystko, żeby zachować nieskazitelny rekord. Byłoby ciekawie - przekonuje Marcin Siwy (16-0, 6 KO), którego promotor Mariusz Grabowski przymierza do rozpiski majowej gali z innym zawodnikiem swojej grupy, Marcinem Brzeskim (8-0, 6 KO).

ABEL SANCHEZ: CANELO MOŻE PRZEGRAĆ Z CHAVEZEM

Choć Julio Cesar Chavez Jr (50-2-1, 32 KO) przez zdecydowaną większość ekspertów jest skazywany na porażkę w zaplanowanej na 6 maja walce z Saulem Alvarezem (48-1-1, 34 KO) to są i tacy, którzy nie odbierają mu w tym pojedynku szans na zwycięstwo. Do tego grona należy trener między innymi Gennadija Gołowkina, ceniony Abel Sanchez.


GAMBOA ZAWODNIKIEM GOLDEN BOY PROMOTIONS

Jeden z najefektowniej walczących pięściarzy Yuriorkis Gamboa (25-1, 17 KO) nie miał ostatnio dobrej passy. Najpierw pierwszą zawodową porażkę zadał mu Terence Crawford, a potem zerwał on umowę promotorską z grupą Top Rank, czego konsekwencją był fakt, że w zeszłym roku nie stoczył żadnego pojedynku. Teraz w końcu pojawiło się światełko w tunelu.