SCHAEFER: NIE BĘDZIEMY SIĘ SPIESZYĆ Z YOKĄ, ZBUDUJEMY GO

Redakcja, Boxing News Online

2017-01-23

Richard Schaefer liczy na to, że Tony Yoka - mistrz świata i olimpijski w wadze super ciężkiej, będzie za kilka lat nową gwiazdą ringów zawodowych. Panowie kilka dni temu związali się kontraktem. Wkrótce jeden z najbardziej wyczekiwanych debiutów.

- Mistrz olimpijski królewskiej kategorii jest ambasadorem naszej dyscypliny. Tony to atleta z wielkim darem. Wciąż pozostaje bardzo młody w wieku dwudziestu czterech lat, więc nie ma potrzeby się z niczym spieszyć. Będziemy go spokojnie budować i wsadzać do rankingów. Szczególnie chcielibyśmy zbudować jego popularność w jego ojczyźnie we Francji - nie ukrywa szwajcarski bankier, który z czasem stał się prawą ręką Oscara De La Hoyi w GBP. Potem ich drogi się rozeszły, a Schaefer założył własną grupę.

TONY YOKA: SERWIS SPECJALNY >>>

- Tony będzie występował głównie we Francji. Jego walki pokaże największa tamtejsza telewizja, czyli Canal Plus. To bardzo ważne wsparcie. Plan jest jednak taki, by pokazać go również w Wielkiej Brytanii i raz do roku wstawić do gali w Ameryce. Tak jak Anthony Joshua rozruszał boks w Wielkiej Brytanii, tak samo Tony spopularyzuje boks we Francji - dodał Schaefer.