ABEL SANCHEZ: CANELO MOŻE PRZEGRAĆ Z CHAVEZEM

Marcin Olkiewicz, Boxingnews 24

2017-01-23

Choć Julio Cesar Chavez Jr (50-2-1, 32 KO) przez zdecydowaną większość ekspertów jest skazywany na porażkę w zaplanowanej na 6 maja walce z Saulem Alvarezem (48-1-1, 34 KO) to są i tacy, którzy nie odbierają mu w tym pojedynku szans na zwycięstwo. Do tego grona należy trener między innymi Gennadija Gołowkina, ceniony Abel Sanchez.

Podobnie jak Alvarez jest dużym faworytem w starciu z Chavezem Jr, tak samo Gołowkin jest typowany na zwycięzcę pojedynku z Danielem Jacobsem. Słynny szkoleniowiec Abel Sanchez jest jednak ciągle bardzo powściągliwy w typowaniu własnego faworyta w każdej z tych potyczek.

- Jestem daleki od typowania faworytów w walkach na takim poziomie. Zarówno w starciu Gołowkina z Jacobsem jak i Alvareza z Chavezem wszystko może się wydarzyć. Na tym poziomie jeden cios może zmienić wszystko, choć oczywiście wraz z Gołowkinem zrobimy co się da aby do czegoś takiego nie dopuścić. Już dziś mówi się o walce Canelo z Gołowkinem, ale równie dobrze może przecież dojść do starć Gołowkina z Chavezem czy Jacobsa z Canelo. I właśnie to jest takie interesujące. W każdej z tych walk każdy ma szansę na zwycięstwo - powiedział Sanchez.