Archiwum wiadomości z dnia: 2016-10-31

 

WALKA LEWIS vs RUDDOCK Z BOWE'EM W TLE, CZYLI KARTKA Z KALENDARZA

To już prawie ćwierć wieku. 31 października 1992 roku, czyli dokładnie dwadzieścia cztery lata temu, doszło do świetnie zapowiadającej się walki Lennoxa Lewisa (21-0, 18 KO) z ostrą "Brzytwą" - Donovanem Ruddockiem (27-3-1, 20 KO). Pojedynek miał być eliminatorem do tronu WBC, ale zwycięzca został niedługo potem ogłoszony nowym mistrzem świata wagi ciężkiej federacji World Boxing Council.
ALVAREZ NIE OBAWIA SIĘ CIOSÓW STEVENSONA

Nie wiadomo jeszcze konkretnie kiedy, ale na początku przyszłego roku Adonis Stevenson (28-1, 23 KO) w ósmej, a zarazem obowiązkowej obronie pasa WBC wagi półciężkiej, spotka się z Eleiderem Alvarezem (20-0, 10 KO). Faworytem jest oczywiście kanadyjski "Superman", jednak Kolumbijczyk nie zamierza łatwo oddać pola.


BRACIA CZUDINOW Z CIEKAWYMI PERSPEKTYWAMI

Po tym jak Arthur Abraham wycofał się z gali w Monte Carlo, Martin Murray (33-4-1, 16 KO) pozostał na lodzie i wciąż szuka rywala na 12 listopada. Teraz pada kandydatura Dimitrija Czudinowa (19-1-2, 12 KO), byłego mistrza federacji WBA wagi średniej w wersji tymczasowej.HEARN: McGREGOR BYŁBY W BOKSIE BEZ SZANS

W ostatnich miesiącach krążyło wiele plotek na temat walki Floyda Mayweathera Jr z Conorem McGregorem. Największy brytyjski promotor Eddie Hearn twierdzi, że gwiazdor UFC byłby bez szans - nie tylko w starciu z "Money" Floydem, ale i każdym innym przyzwoitym pięściarzem.