WARD: NAJWIĘKSZA WALKA W KARIERZE - KOWALIOW: JESTEM GOTÓW

Redakcja, Boxingscene

2016-10-31

Już tylko dziewiętnaście dni pozostało do walki na szczycie wagi półciężkiej pomiędzy Siergiejem Kowaliowem (30-0-1, 26 KO) a Andre Wardem (30-0, 15 KO). Dla Rosjanina będzie to pierwszy start w karierze pokazywany w systemie PPV.

- To dla mnie bardzo ważne, bo przecież każdy z zawodników chciałby boksować w PPV. Tym razem więcej się udzielałem, dałem więcej wywiadów, ale takie są wymogi - nie ukrywa obrońca pasów WBO/WBA/IBF w limicie 79,4 kg.

- Najpierw przeszedłem obóz kondycyjny w ośrodku Big Bear. Dużo biegałem, pływałem, podnosiłem ciężary. Potem były już treningi bokserskie z moim szkoleniowcem Johnem Davidem Jacksonem. Sparingpartnerzy zmieniali się co chwilę i pracowałem naprawdę ostro - przekonuje "Krusher".

- Jestem gotów na taką walkę w każdej chwili. To będzie prawdziwa wojna, ale moim celem jest obrona pasów i skopanie mu tyłka - dodał Kowaliow.

- Do każdego startu przygotowuję się równie ciężko. To rzeczywiście jednak będzie największa walka w mojej karierze, choć to nic nie zmienia. Bez względu na klasę przeciwnika muszę robić swoje. Kowaliow to prawdziwe wyzwanie, a nic mnie tak nie determinuje i motywuje jak właśnie tak duże wyzwanie - stwierdził Ward, dla którego będzie to najtrudniejsza przeszkoda od czasu zmiany kategorii z super średniej na półciężką.