Archiwum wiadomości z dnia: 2016-10-13

 MISTRZOSTWA POLSKI MŁODZIKÓW W TARNOWIE PODGÓRNYM

W dniach 14-16 października na Hali OSIR w Tarnowie Podgórnym odbędą się V Mistrzostwa Polski Młodzików im. Pawła Szydły. Celem imprezy jest rozwój i popularyzacja pięściarstwa na terenie kraju, w regionie wielkopolskim jak również w mieście Poznaniu, a także zdobycie przez zawodników klas sportowych.OSTATNIA CZĘŚĆ CYKLU - 90 LAT HISTORII K-P OZB

W tym roku Kujawsko - Pomorski Okręgowy Związek Bokserski obchodzi 90-lecie istnienia. Wcześniej przypomnieliśmy bogatą pięściarską historię miast: Bydgoszczy, Chojnic, Grudziądza, Torunia,Włocławka, Chełmna i Świecia. W ostatnim odcinku wspomnień zajrzymy do Inowrocławia i Chełmży. Przedstawimy sylwetkę Dawida Jagodzińskiego i jego początków w Astorii Bydgoszcz.GASIJEW: WILDER PRACUJE I BIJE MOCNIEJ OD KLICZKI

Murat Gasijew (23-0, 17 KO) został namaszczony przez Abela Sancheza na nową gwiazdę ringów zawodowych. Słynący z nokautującego uderzenia Rosjanin już 3 grudnia będzie miał okazję potwierdzić te słowa, gdy wyjdzie do ringu mierzyć się z Denisem Lebiediewem (29-2, 22 KO), mistrzem świata wagi junior ciężkiej federacji WBA i IBF.


HUGHIE FURY W ELIMINATORZE WBO?

Jeszcze kilka tygodni temu wydawało się, że Hughie Fury (20-0, 10 KO) spotka się z Andym Ruizem Jr (29-0, 19 KO) w eliminatorze do tronu federacji WBO wagi ciężkiej. Galę "Fury vs Kliczko II" jednak odwołano, Tyson (25-0, 18 KO) nie jest już mistrzem wszechwag, a Ruiz Jr zaboksuje z Josephem Parkerem (21-0, 18 KO) o wakujący po nim tytuł federacji World Boxing Organization. Gdzie swoje miejsce znajdzie więc Hughie?MAKABU CHCE USYKA BĄDŹ HUCKA - WRÓCĘ SILNIEJSZY!

- Trenuję bardzo ciężko i wkrótce wrócę na ring mocniejszy niż kiedykolwiek - zapowiada Ilunga Makabu (19-2, 18 KO), który pod koniec maja dość nieoczekiwanie przegrał przed czasem w konfrontacji z Tonym Bellew (27-2-1, 17 KO) o wakujący tytuł mistrza świata kategorii junior ciężkiej federacji World Boxing Council.