Archiwum wiadomości z dnia: 2016-09-14

 

USYK JAK ALI?

Być może część z Was, nie czytając całego tekstu, potępi mnie, jak śmiem porównywać Ukraińca do "Największego", który przecież jest dla Usyka inspiracją i był jego idolem. Nie ośmieliłbym się jednak w żaden sposób porównywać ich sportowo czy chociażby szukać podobieństwa Głowackiego do Listona, co pewnie byłoby już zupełnym szaleństwem, chociaż akurat tutaj jest jeden punkt styczny, mianowicie atak na zawodowego mistrza świata cztery lata po zdobyciu olimpijskiego złota.
WIDEO: OSTATNIE SZLIFY MICHAŁA CIEŚLAKA PRZED WALKĄ Z ILIE

Michał Cieślak (13-0, 9 KO) ma już jasno sprecyzowane plany. W najbliższą sobotę - niejako na rozgrzewkę, spotka się w Gdańsku z Giulianem Ilie (21-10-2, 7 KO), a 5 listopada skrzyżuje rękawice z byłą gwiazdą ringów olimpijskich, Ismailem Sillachem (23-3, 18 KO). Na rozgrzewkę przed sobotą prezentujemy urywki jednego z ostatnich treningów Michała.GŁOWACKI-USYK: RUSIEWICZ - GŁOWACKI POWINIEN WYGRAĆ NA PUNKTY

Już tylko trzy dni dzielą nas od starcia na szczycie kategorii junior ciężkiej pomiędzy broniącym pasa WBO Krzysztofem Głowackim (26-0, 16 KO) a mistrzem olimpijskim sprzed czterech lat, Aleksandrem Usykiem (9-0, 9 KO). Zdaniem Łukasza Rusiewicza - byłego rywala i sparingpartnera "Główki", jeżeli Polak nie da się na początku trafić jakimś niepotrzebnym ciosem, to powinien wygrać ten pojedynek na punkty.


IRAN BARKLEY WSPOMINA SWOJĄ KARIERĘ

Prezentujemy Wam krótki wywiad z wielkim wojownikiem lat 80. i 90. - Iranem Barkleyem (43-19-1, 27 KO). Pochodzący z Nowego Jorku czempion podczas swojej kariery zdobywał mistrzostwo świata wagi średniej, super średniej i półciężkiej, a w klatce rywalizował z tak znanymi zawodnikami jak chociażby Thomas Hearns, Roberto Duran, Michael Nunn, Darrin Van Horn czy James Toney. Dowiedzcie się, który z jego rywali bił najmocniej, jaką noc wspomina najgorzej i jakiego przeciwnika "Nóż z Bronksu" chciałby znokautować na koniec.