Archiwum wiadomości z dnia: 2016-08-13

 


IO 2016: MAREK CHROBAK - OCZEKIWALIŚMY WIĘCEJ

Nasi pięściarze - Igor Jakubowski i Tomasz Jabłoński, uczciwie przepracowali okres Olimpiady, dotknęli najważniejszej imprezy w życiu sportowca - Igrzysk Olimpijskich. Zadowolenie z oglądania reprezentantów naszej dyscypliny przyćmił fakt przegranych pojedynków eliminacyjnych. Udało nam się porozmawiać z asystentem trenera kadry w Rio de Janeiro, Markiem Chrobakiem, którego przywitaliśmy na lotnisku Okęcie. - Zalegalizujmy doping, albo załatwmy tą sprawę raz na zawsze i docierajmy do granic uczciwą pracą.

KOWALIOW: WALKA Z WARDEM POKAŻE, JAK BARDZO SIĘ ROZWINĄŁEM

Niektórzy zawodnicy wznoszą się na swoje wyżyny boksując przeciwko najlepszym. I właśnie za takiego pięściarza uważa się Siergiej Kowaliow (30-0-1, 26 KO). Rosyjski niszczyciel będący postrachem dla innych w wadze półciężkiej przekonuje, że listopadowe starcie z Andre Wardem (30-0, 15 KO), które prawdopodobnie wyłoni nowego króla zestawienia P4P, wyciągnie z niego to co najlepsze.


MEDŻIDOW: ZNÓW POKONAŁBYM JOSHUĘ

Magomiedrasuł Medżidow (+91kg) wygrał już jedną walkę podczas turnieju olimpijskim w Rio. To zresztą brązowy medalista olimpijski z Londynu, dwukrotny mistrz świata wagi super ciężkiej (2011, 2013) i... ostatni człowiek, który pokonał Anthony'ego Joshuę (17-0, 17 KO), aktualnego mistrza świata wagi ciężkiej federacji IBF. Niespełna 30-letni Azer po igrzyskach chętnie znów spotkałby się z Anglikiem.