KOWALIOW: WALKA Z WARDEM POKAŻE, JAK BARDZO SIĘ ROZWINĄŁEM

Gregory Stangrit, Boxingscene

2016-08-13

Niektórzy zawodnicy wznoszą się na swoje wyżyny boksując przeciwko najlepszym. I właśnie za takiego pięściarza uważa się Siergiej Kowaliow (30-0-1, 26 KO). Rosyjski niszczyciel będący postrachem dla innych w wadze półciężkiej przekonuje, że listopadowe starcie z Andre Wardem (30-0, 15 KO), które prawdopodobnie wyłoni nowego króla zestawienia P4P, wyciągnie z niego to co najlepsze.

- To dla mnie bardzo ważna walka, będąca jednocześnie poważnym testem. Dorastam jako pięściarz z każdym kolejnym występem. Dziś jestem już znacznie dojrzalszym bokserem niż jeszcze do niedawna i nadal zamierzam robić postępy - mówi zunifikowany mistrz świata federacji WBA, WBO i IBF.

- Z bliska obejrzałem ostatni pojedynek Warda z Brandem. To była dobra walka w jego wykonaniu, ma bardzo ciekawy styl boksowania, jestem jednak przekonany, że w konfrontacji ze mną wzniesie się na swój szczyt i zaboksuje jeszcze lepiej. Będę na to przygotowany. Naprzeciw siebie stanie dwóch najlepszych zawodników i wtedy okaże się, jak bardzo się ostatnio rozwinąłem - dodał Kowaliow.