Archiwum wiadomości z dnia: 2016-07-12

 


KOWALIOW PO WYGRANEJ Z CHILEMBĄ: SPODZIEWALIŚMY SIĘ TRUDNEJ WALKI

- Kibice, którzy sami nigdy nie trenowali, tylko siedzą sobie przed telewizorem na kanapie, może i mówili o łatwej przeprawie, my jednak doskonale wiedzieliśmy, że czeka nas trudne zadanie - powiedział po wszystkim Siergiej Kowaliow (30-0-1, 26 KO), który wczoraj wieczorem w Jekaterynburgu pokonał na punkty Isaaca Chilembę (24-4-2, 10 KO), posyłając go tylko raz na deski w siódmej rundzie prawym krzyżowym.


CZAR LIGI PRYSŁ

Czesław Dromowicz - trener z wieloma pomysłami, rozmachem organizacyjnym, dużymi osiągnięciami szkoleniowymi, który w regionie ma jedynego godnego konkurenta z równie ogromna pasją i smykałką w sobie tylko znanym sposobie szlifowania talentów wśród kobiet i mężczyzn - Henryku Żołnowskim - zapraszamy do lektury 10 części cyklu historycznego z okazji 90-lecia Kujawsko-Pomorskiego Okręgowego Związku Bokserskiego.

TRZYDZIEŚCI LAT MINĘŁO - HOLYFIELD vs QAWI

Aż trudno w to uwierzyć, ale dziś mija dokładnie trzydzieści lat od legendarnej, być może największej wojny w historii pomiędzy młodziutkim Evanderem Holyfieldem (11-0, 8 KO) a broniącym tytułu mistrza świata kategorii cruiser federacji WBA Dwightem Muhammadem Qawi (26-2-1, 15 KO).

KTO TERAZ DLA BELLEW?

Tony Bellew (27-2-1, 17 KO) wraca na salę treningową, by przygotowywać się do pierwszej obrony tytułu mistrza świata federacji WBC wagi junior ciężkiej. Kto będzie jego najbliższym rywalem?


ERIC MOLINA: WALKA W ANGLII TO MOJE MARZENIE

Panujący mistrz świata federacji IBF Anthony Joshua (17-0, 17 KO), wciąż niespełniony David Price (20-3, 17 KO) oraz nasz Artur Szpilka (20-2, 15 KO) - oto trójka potencjalnych ofiar Erica Moliny (25-3, 19 KO), który zwycięstwem nad Tomkiem Adamkiem wyrobił sobie markę w Europie. Póki co nie ma konkretów, lecz "Drummer Boy" chciałby skrzyżować rękawice właśnie z kimś z tej trójki.

WALKA UGONOHA W POLSACIE SPORT

Nie jest żadną tajemnicą, że stacja Polsat wiąże nadzieje z osobą Izu Ugonoha (15-0, 12 KO), który ma być jednym z uczestników listopadowej gali PBN. Skorzystają na tym polscy kibice, bo znów będą mieli okazję obejrzenia go na żywo w akcji.