Archiwum wiadomości z dnia: 2016-05-14

 


PARZĘCZEWSKI WYGRYWA PRZED CZASEM

Robert Parzęczewski (11-1, 5 KO) nie zawiódł podczas gali Tymex Boxing Promotions i dał kibicom sporo emocji. Pięściarz z Częstochowy znokautował efektownie przed czasem w drugiej rundzie Eryka Ciesłowskiego (2-3). Wydaje się, że o ubiegłorocznej porażce z rąk Luxembourgera Parzęczewski zdołał już zapomnieć.


MARIUSZ WACH: CHCĘ WRÓCIĆ EFEKTOWNYM ZWYCIĘSTWEM

- Przez dwa miesiące nie mogłem nic robić, dlatego nie ukrywam, że nie jest to jeszcze moja szczytowa forma. Ale z drugiej strony czuję teraz większy komfort, bo z moją prawą nogą jest już znacznie lepiej - mówi Mariusz Wach (31-2, 17 KO), który dziś wieczorem zmierzy się z Marcelo Luizem Nascimento (22-12, 19 KO).



ZWYCIĘSKI GERLECKI

Podczas trwającej gali w Kędzierzynie Koźlu, Michał Gerlecki (13-1, 7 KO) zwyciężył wysoko na punkty Attile Palko (21-23, 15 KO) i zanotował drugie zwycięstwo od czasu powrotu po bolesnej porażce z rąk Gearda Ajetovicia. Polski pięściarz powoli odbudowuje swoją pozycję i być może już na jesieni zobaczymy go w akcji z poważniejszymi rywalami.





KRZYSZTOF ZIMNOCH: ROBIĘ SWOJE I WRACAM DO CIĘŻKIEJ PRACY

- Przygotowania miałem naprawdę dobre i czuję moc w swoim ciele. Jesteśmy też zadowoleni ze sparingów, bo choć nie sparuję aktualnie ze znanymi zawodnikami, ale potrafią boksować i wygląda to bardzo dobrze - mówi Krzysztof Zimnoch (18-1-1, 12 KO), który po niespodziewanej wpadce z niedocenianym Mike'em Mollo powróci do gry 28 maja w Szczecinie potyczką z Konstantinem Airichem (23-16-2, 18 KO).





SPRINTER LEŚNIAK

Krótko, zwięźle i na temat. Michał Leśniak (4-1, 2 KO) pokonał przed czasem w pierwszej rundzie Piotra Jackowiaka (2-5, 1 KO) w inauguracyjnym pojedynku trwającej gali w Kędzierzynie Koźlu. To pierwszy pojedynek "Szczupaka" od czasu lutowej porażki z Damianem Wrzesińskim.



ROACH PORPOWADZI LEBIEDIEWA OSOBIŚCIE DO WALKI Z RAMIREZEM

Co prawda w organizmie Aleksandra Powietkina (30-1, 22 KO) znaleziono niedozwolony środek o nazwie Meldonium, ale dawka jest tak minimalna (70 nanogramów), że w myśl przepisów zostanie on prawdopodobnie dopuszczony do starcia z Deontayem Wilderem (36-0, 35 KO). To oznacza, że odbędą się również inne potyczki, z unifikacją w wadze junior ciężkiej na czele.



BALSKI UPORAŁ SIĘ ZE 'STARYM WYJADACZEM' RUSIEWICZEM

Łukasz Rusiewicz (21-24, 12 KO) nie od dziś jest uważany za jednego z najlepszych testerów młodych pięściarzy w kategorii junior ciężkiej. Dzisiaj podczas gali w Kędzierzynie Koźlu skrzyżował rękawice z Adamem Balskim (5-0, 4 KO). Młodszy o kilka dobrych lat podopieczny Mariusza Grabowskiego poradził sobie jednak z doświadczonym "Ruskiem", ale o zwycięstwie przed czasem mógł tylko pomarzyć.





MIZERNY WYSTĘP SIWEGO

Jedno jest pewne - Marcin Siwy nie tak wyobrażał sobie swój występ w walce z Andre Bungą podczas gali Tymex Boxing Promotion w Kędzierzynie Koźlu. W ostatnich pojedynkach wydawało się, że pięściarz z Częstochowy waży zdecydowanie za dużo i powinien zejść kilka kilogramów. Dzisiaj ważył powyżej 110 kilogramów i jego kondycja ponownie była dla niego "piętą achillesową".



SIDORENKO NA PUNKTY

Inteligencja, dobra technika, koordynacja. Sasza Sidorenko (4-0) zgodnie z planem wypunktowała swoją przeciwniczkę, Klaudię Szymczak (2-8, 1 KO) na dystansie sześciu rund. Sympatyczna Sasza udowodniła, że niczym nie ustępuje obu Ewom - Piątkowskiej i Brodnickiej, a w opinii wielu ekspertów to właśnie ona jest upatrywana jako faworytka w starciu zarówno z jedną jak i drugą.