BALSKI UPORAŁ SIĘ ZE 'STARYM WYJADACZEM' RUSIEWICZEM

Łukasz Rusiewicz (21-24, 12 KO) nie od dziś jest uważany za jednego z najlepszych testerów młodych pięściarzy w kategorii junior ciężkiej. Dzisiaj podczas gali w Kędzierzynie Koźlu skrzyżował rękawice z Adamem Balskim (5-0, 4 KO). Młodszy o kilka dobrych lat podopieczny Mariusza Grabowskiego poradził sobie jednak z doświadczonym "Ruskiem", ale o zwycięstwie przed czasem mógł tylko pomarzyć.

Rachim Czakijew dwukrotnie wychodził do ringu z Rusiewiczem, do drugiej walki doszło chyba tylko dlatego, że Rosjanin chciał udowodnić, iż może wygrać z Łukaszem przed czasem. Dwa razy walczył, jednak dwa razy nie udało mu się zrobić "czasówki" z twardym jak skała pięściarzem ze Starogardu Gdańskiego.

W pierwszej rundzie doszło do niemałej niespodzianki. Popularny "Rusek" dwukrotnie (!) zaliczył deski i wydawało się, że Balski jest blisko wygranej przed czasem. Rusiewicz jednak zachował zimną krew, odparł atak przeciwnika i wszystko wróciło do normy. Niemal do końca pojedynku przewaga 25-latka utrzymywała się i mimo dobrej końcówki Rusiewicz nie zdołał odwrócić biegu wydarzeń. Balski wygrał jednogłośnie na punkty.