Archiwum wiadomości z dnia: 2016-04-26

 


FONFARA PRAWDOPODOBNIE NA ANTENIE NBC

Od blisko trzech tygodni wiemy już, że Andrzej Fonfara (28-3, 16 KO) kolejną walkę stoczy 18 czerwca w hali UIC Pavilion w Chicago. Rywal ma podobno być solidny, choć nie aż tak groźny, żeby nie ryzykować utraty wymarzonego rewanżu z Adonisem Stevensonem (27-1, 22 KO).NA HORYZONCIE WALKA STIVERNE'A Z MOLINĄ?

Eric Molina (25-3, 19 KO) dzięki wygranej nad Tomkiem Adamkiem znacznie przybliżył się do drugiej walki o mistrzostwo wszechwag. Na ostatniej prostej odpadł z wyścigu o walkę z Anthonym Joshuą o tytuł federacji IBF, ale nie może narzekać na brak ciekawych ofert i być może doczeka się innej ciekawej konfrontacji.

TEPER WYPADNIE Z RANKINGU IBF

W opublikowanym dziesięć dni temu rankingu federacji IBF najwyżej w wadze ciężkiej sklasyfikowano Erkana Tepera (15-0, 10 KO), co wywołało wściekłość wśród Anglików. Niemiec jest trzeci na liście pretendentów, lecz póki co dwie pierwsze pozycje pozostają nieobsadzone. Na szczęście władze International Boxing Federation zapowiedziały, że w przyszłym zestawieniu Teper zniknie z rankingu.ANDY RUIZ JR WRÓCI W MAJU

Andy Ruiz Jr (26-0, 17 KO) został swego czasu okrzyknięty jednym z ciekawszych prospektów wagi ciężkiej. Najpierw jednak borykał się z obżarstwem, a gdy już zszedł z wagą, potem pauzował przez - jak to opisano, problemy natury mentalnej.SANTA CRUZ vs FRAMPTON 30 LIPCA NA BROOKLYNIE

O starciu Leo Santa Cruza (32-0-1, 18 KO) z Carlem Framptonem (22-0, 14 KO) wiemy od miesiąca, ale teraz poznaliśmy wszystkie najważniejsze szczegóły. Dla Irlandczyka, który pod koniec lutego zunifikował pasy WBA i IBF kategorii super koguciej, będzie to awans do wagi piórkowej. W stawce znajdzie się należący do Meksykanina tytuł mistrza świata federacji WBA.