BELLEW: DOPINGOWICZÓW POWINNO SIĘ ZAMKNĄĆ

Pretendent do tytułu mistrza świata w wadze junior ciężkiej Tony Bellew (26-2-1, 16 KO) uważa, że pięściarze, którzy stosują doping, nie tylko powinni zostać dożywotnio zdyskwalifikowani, ale i zatrzymani przez policję.

- W ringu bokserskim można zginąć. Sądzę, że oszustów powinno się aresztować i zamykać. Komisje bokserskie powinny zdecydować, że jeśli ktoś obleje test antydopingowy, to jest to już sprawa policji - oświadczył.

33-latek nie ukrywa, że ma pretensje do komisji brytyjskiej, która jego zdaniem zrobiła za mało po tym, jak wykryto niedozwolone środki w organizmach dwóch pogromców jego występującego w dywizji ciężkiej rodaka Davida Price'a (19-3, 16 KO).

- Jestem wkurzony. Zawsze pierwszy wspieram komisję, ale musi wykreślić z rekordu Price'a porażki z Erkanem Teperem i Tonym Thompsonem. Poprzez zachowanie wyników daje się do zrozumienia, że można stosować doping i walczyć. To hańba, należy się tym jak najszybciej zająć - oświadczył.

Bellew zaatakuje wkrótce wakujący pas WBC. Jego rywalem 29 maja na Goodison Park w Liverpoolu będzie Ilunga Makabu (19-1, 18 KO).

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Sugar78
Data: 26-04-2016 11:50:39 
Patrzac na jego sylwetke mozna mu wierzyc na slowo ze akurat on nie jedzie na towarze a juz napenwo nie tnie na nim wagi :)
 Autor komentarza: Rollins
Data: 26-04-2016 11:56:06 
Coś on za dużo gada o tym dopingu.
Może jest taki uczciwy, a może szykuje grunt pod rewelację, że jak Makabu wygra, to okaże się, że nie był czysty.
Teraz w boksie to już chyba nic mknie nie zdziwi.
 Autor komentarza: PanJanekTygrys
Data: 26-04-2016 12:43:56 
Hipokryta,a pewnie w wieku 16 lat juz ostro bral.
 Autor komentarza: Pyskatyy
Data: 26-04-2016 16:45:16 
Zgadzam się z nim. Trzeba by też zamknąć wszystkich, których stać na lepsze suplementy i lepsze jedzenie oraz tych, których bardziej się promuje. A tych, którzy rodzą się z lepszymi warunkami fizycznymi zgładzić zaraz po porodzie.
 Autor komentarza: Sugar78
Data: 26-04-2016 18:48:03 
Mozna sie smiac ale w rozumowanieu Bellewa jest sporo racji . Jak ktos wlozy sobie gips w rekawice to uznamy go za chujka ktory oszukuje bez patzrenia na zdrowie innych Z towarem jest podobnie - robisz cos niedozwolonego zeby moc ciezej przepracowac oboz i w efekcie mocniej zawalczyc

Pytanie tylko czy na tym poziomie mozna obyc sie bez towaru?
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.