KRZYSZTOF KOSELA SPOTKA SIĘ Z UKRAIŃSKIM 'GLADIATOREM'

Redakcja, Informacja własna

2016-04-26

8 maja na gali "Siemiatyczne Boxing Show" organizowanej przez Dariusza Snarskiego kolejną zawodową walkę stoczy Krzysztof Kosela (5-0, 4 KO). Dwumetrowy ciężki zmierzy się z niewiele niższym Aleksandrem "Gladiatorem" Nesterenką (9-5, 4 KO) z Ukrainy.

Kosela w ubiegłym roku rozpoczął zawodową karierę. W połowie kwietnia w Tczewie na gali EbroGym Fight Night błyskawicznie znokautował cenionego niegdyś Maksyma Pediurę (wideo poniżej), a 8 maja wystąpi gościnnie na gali Dariusza Snarskiego. Tym razem rywalem giganta będzie mierzący 195 cm Nesterenko.

30-letni Ukrainiec o pseudonimie "Gladiator" na profesjonalnych ringach walczy od 2008 roku. W ostatnich latach skoncentrował się głównie na zagranicznych wyjazdach, boksował m.in. w Niemczech, Rosji i Japonii. W 2013 roku przegrał przez nokaut w trzeciej rundzie z Denisem Bojcowem (ówczesny rekord 32-0).

W walce wieczoru w Siemiatyczach wystąpi Tomasz Mazur (4-0-1, 2 KO), który w sześciorundowym pojedynku skrzyżuje rękawice z Andriejem Dolżożjełem (10-15-2, 8 KO). W akcji zobaczymy także 18-letniego Patryka Borutę (3-0) i wracającego do boksu Michała Bańbułę (11-26-4), który przez lata testował brytyjskich prospektów. Transmisja na żywo wyłącznie na BOKSER.ORG!