Archiwum wiadomości z dnia: 2015-10-12

 DAMIAN WRZESIŃSKI: MARZENIEM JEST TYTUŁ EUROPEJSKI

- Mam nadzieję, że w najbliższych latach do zrealizowania będą marzenia o pasie mistrza Europy wagi lekkiej. Po rozpoczęciu współpracy z trenerem Arkadiuszem Polcynem wszystko zmienia się na korzyść  mówi Damian Wrzesiński (8-0, 4 KO), który 23 października wystąpi na gali "BudWeld Boxing Night" w Białymstoku.


SNARSKI: LETR JESZCZE ZADZIWI KIBICÓW

- Może ktoś powie, że jestem nieobiektywny, ale Władimir Letr jeszcze zadziwi pozytywnie kibiców. W tak dobrej formie ja go nie widziałem - mówi Dariusz Snarski, szef stajni Wschodzący Białystok Boxing Team, współorganizujący 23 października w Białymstoku galę "BudWeld Boxing Night".
GARGULA CHCE POMŚCIĆ PARZĘCZEWSKIEGO, A POTEM SIEBIE SAMEGO

- Wracam powoli do zdrowia. W poniedziałek idę na badania kontrolne i jeżeli nic nie ulegnie pogorszeniu, to w następnym tygodniu wracam na salę treningową - zapowiada Tomasz Gargula (17-1-1, 5 KO), który ma ambitne plany, by pod koniec roku zmierzyć się z niedawnym pogromcą Roberta Parzęczewskiego, Francuzem Jessym Luxembourgerem (7-0, 3 KO).


WILDER: NA NIKOGO NIE BĘDĘ CZEKAĆ

Mistrz WBC w wadze ciężkiej Deontay Wilder (35-0, 34 KO) raz jeszcze podkreślił, że ani myśli czekać na rozwój wypadków w walce obowiązkowego pretendenta do jego pasa Aleksandra Powietkina (29-1, 21 KO) z Mariuszem Wachem (31-1, 17 KO). "Brązowy Bombardier" chce być aktywny i zapowiada, że wróci między liny w grudniu lub styczniu.


PAWEŁ GŁAŻEWSKI: DAM JESZCZE DOBRE WALKI

W najbliższą sobotę podczas cyklicznej gali w Wieliczce bardzo ważny pojedynek stoczy Paweł Głażewski (23-4, 5 KO). Jego rywalem - w rewanżu po dwóch i pół roku, będzie znacznie groźniejszy niż na to wskazuje rekord Bartłomiej Grafka (14-18-1, 6 KO). Za pierwszym razem bardzo wyraźnie na punkty zwyciężył "Głaz". Tym razem może mieć znacznie trudniejszą przeprawę, która zadecyduje o jego przyszłości.

OLIMPIJSKI OCIERA SIĘ O 'ZAWODOWY' - PODSUMOWANIE GALI CSW

Podczas Gali CSW 'Ring Wolny' w Dabrowie Górniczej z okazji jubileuszu pięciolecia Centrum Sportów Walki 'Fight Boxing' Dąbrowa Górnicza, mozna było obejrzeć 'zawodową' walkę wieczoru, która dała przykład młodzieży, że nawet starsi zawodnicy w osobie Prezesa Klubu Marka Kołakowskiego mogą mimo 52 lat na karku zaprezentować szybkość i doskonałą prace w ringu naprzeciw młodszego 'zawodowego' bo nauczyciela ze szkoły podstawowej - Przemysława Heluszka. Obejrzyjmy jeszcze raz tą walkę - zresztą bardzo dobrze przyjęta przez starszych i młodszych kibiców. Pozostałe pojedynki z tego dnia i wyniki w rozwinięciu. Nie zabrakło aspektów artystycznych - zapraszamy.MANSOUR CHCE WILDERA. 'ON DUŻO PRZYJMUJE, A JA MAM CZYM UDERZYĆ'

Amir Mansour (22-1, 16 KO) zgłasza akces do walki z poszukującym rywala na grudzień/styczeń Deontayem Wilderem (35-0, 34 KO). - Bądźmy realistami - to mój poziom. Zaliczam się do pierwszej dziesiątki w kraju i na świecie. Powinienem walczyć z najlepszymi, a facet, na którym zaliczyłem nokaut roku, dostaje teraz lepsze pojedynki niż ja - mówi 43-latek.


'FIGHT FOR FREEDOM': KULISY NEGOCJACJI WALKI WACH vs POWIETKIN

4 listopada Mariusz Wach (31-1, 17 KO) do ringu w Kazaniu naprzeciw faworyzowanego Aleksandra Powietkina (29-1, 21 KO). Dzień po spotkaniu z Rosjaninem kontrakt Polaka z dotychczasowymi promotorami dobiegnie końca, a on będzie wolnym strzelcem. Dlaczego? O tym wszystkim w długim i szczerym wywiadzie, który rzuca cień na postrzeganie niektórych wydarzeń z niedalekiej przeszłości.