Archiwum wiadomości z dnia: 2015-10-02

 


ALI UHONOROWANY PODCZAS UROCZYSTOŚCI W LOUISVILLE

Przyjaciele, dygnitarze i gwiazdy uhonorowały w czwartek Muhammada Alego w jego rodzinnym Louisville. W dniu, w którym minęło czterdzieści lat od słynnej walki "Thrilla in Manila", Ali otrzymał od magazynu Sports Illustrated nagrodę Sportsman Legacy Award, przyznawaną byłym sportowcom, których wpływ wykracza poza sport.WIDEO: TISZCZENKO vs PULEV (PÓŁFINAŁ ME 2015)

Za kilka dni start Mistrzostw Świata, będących jednocześnie eliminacjami do przyszłorocznych Igrzysk Olimpijskich. W wadze ciężkiej nas reprezentować będzie Igor Jakubowski, który podczas sierpniowych ME zdobył srebrny medal. W finale oddał walkowera i mistrzem Starego Kontynentu został świetny Jewgienij Tiszczenko (-91kg). Rosjanin prezentował się na bułgarskim turnieju znakomicie. W półfinale w wielkim stylu odprawił wielkiego faworyta gospodarzy - Tervela Puleva, brata znanego Kubrata. Wszystko skończyło się wysokim zwycięstwem punktowym, lecz gdyby Tiszczenko miał jeszcze jedną rundę, mógłby zakończyć pojedynek nawet przed czasem. To bez wątpienia jeden z głównych faworytów MŚ w wadze ciężkiej. Obejrzyjcie go więc w akcji w półfinałowym boju z Pulevem.
LUCIAN BUTE JUŻ TRENUJE DO DeGALE'A

Eddie Hearn przekonuje, że za kilka dni walka Jamesa DeGale'a (21-1, 14 KO) z Lucianem Bute (32-2, 25 KO) zostanie zaklepana i potwierdzona. Dlatego Rumun zamieszkały na stałe w Kanadzie nie czekając na oficjalne informacje rozpoczął obóz treningowy do tego pojedynku.


TRENER PARKERA: WALKA Z MEEHANEM WAŻNIEJSZA NIŻ INNE

Za niespełna dwa tygodnie kolejną walkę stoczy jeden z najzdolniejszych zawodników wagi ciężkiej młodego pokolenia, 23-letni Nowozelandczyk Joseph Parker (15-0, 13 KO). Naprzeciw niego stanie doświadczony, blisko dwa razy starszy Kali Meehan (42-5, 32 KO). Kevin Barry, trener Parker, twierdzi, że to może być przełomowa walka dla jego pięściarza.